Jídlo a recepty

Přidejte do svého jídelníčku mořské řasy pro zdravou štítnou žlázu a lesklé vlasy

Konzumace mořských řas je pro mnoho lidí velkou neznámou a platí to i tady v České Republice, kdy se lidé dostanou k řasám prakticky jen když jedí suši. Mnoho východních kultur jí tuny mořských řas. Tyto řasy je udržují zdravými a odhání nemoci. Není žádným překvapením, že řasy jsou plné zdravotních přínosů, které mohou člověku změnit život.

Mořské řasy jsou plné vitamínů a minerálů, díky čemuž je člověk při jejich konzumaci zdravý a imunitní systém je schopný zvládnout vše, co si na něj okolí připraví. Řasy mohou být přidané do všech pokrmů, které tak obohatí lehce slanou chutí. Přidejte je do polévky, salátů, omáček, nebo je dokonce můžete jíst samotné. A proč byste je vůbec měli konzumovat?

  1. Funkce štítné žlázy

Problémy se štítnou žlázou jsou široce rozšířené po celém světě. Zažíváme nárůst lidí žijících se syntetickou náhradou štítné žlázy a nárůst v diagnostice Hashimotovy choroby. Konzumace mořských řas toto může zcela obrátit a přimět tělo zvýšit vlastní produkci zásoby T3 (hormon štítné žlázy). Zkuste přidat různé druhy řas – wakame, kelp – do svého jídelníčku.

  1. Normalizace hormonů jódem

Nedostatek jódu je vidět všude kolem nás. Lidé ho nedostávají dostatek a to ovlivňuje, jak mozek produkuje naše hladiny hormonů. Zvýšení příjmu mořských řas vytváří obsah jódu v našich tělech, což vede k optimální hladině hormonů jako je estrogen nebo estradiol. Řasa Arame má největší obsah jódu z řas v oceánu, dokonce více než mořské plody. Dulse řasa je hnedka druhá v pořadí a je také bohatá na vitamín A.

  1. Úleva od symptomů artritidy

Trápí vás vaše klouby? Možná byste měli zkusit přidat trochu kelpu a chaluhy bublinaté so svého jídelníčku. Tyto dvě řasy snižují zánětlivost v těle a zmírňují ztuhlost svalů následkem artritidy, revma, a revmatoidní artritidy.

  1. Konec blokádě nosních cest

Dohání vás rýma a ucpané dýchací cesty k šílenství? Začněte konzumovat řasu Kombu. Ta vám pomůže snížit množství hlenu a brzy díky ní budete zase jako rybičky.

  1. Vysoký obsah bílkovin

Mořské řasy jsou obecně bohaté na bílkoviny. Pokud jste vegetarián či vegan a konzumujete výhradně rostlinnou stravu, přidejte do svého jídelníčku řasy, abyste udrželi svou hladinu bílkovin v rovnováze. Pokud máte jiné stravovací návyky, vysoký obsah bílkovin v řasách vás udrží déle sytými, díky čemuž nebudete ihned sahat po nezdravých svačinkách. Řasy s největším obsahem bílkovin jsou wakame, hijiki, kombu, nori, a dulse.

  1. Růst vlasů

Mořské řasy doopravdy mohou pomoci stimulovat růst vlasů a dodat lesk, po kterém tak toužíte. Pokud máte nějaké obtíže s růstem vlasů nebo jejich řídnutím, mořské řasy vám pomohou léčbou díky tomu, že optimalizují funkci štítné žlázy. Konzumujte řasy arame, irský mech a wakeme a brzy budete mít vlasy lesklé jako ze všech módních časopisů.

  1. Elektrolytové minerály

Elektrolyty jsou nezbytné pro přežití. Mít optimální vyvážené hladiny v krvi pomáhá roznášet ostatní živiny skrze celé tělo. Udržujte elektrolyty pod kontrolou s mořskými řasami. Mořské řasy mají vysoký obsah vápníku, hořčíku, sodíku a draslíku. Nejlepší typy k použití jsou irský mech, wakame, hijiki, kombu a nori

  1. Odstranění těžkých kovů

Tím že žijeme v dnešním světě jsme vystavení více těžkým kovům z životního prostředí jako je hliník, rtuť atp. Tyto těžké kovy by rozhodně neměli být v našich tělech ve velkých hodnotách. Když přidáte kelpu do svého jídelníčku, těžké kovy budou odstraněny z vašeho těla díky obsahu alginátu sodného.

Mořské řasy lze nalézt v obchodech se zdravými potravinami i v běžném supermarketu. Můžete je přidat do vašich oblíbených jídel, polévek, omáček nebo jimi dokonce ochutit vodu. Neváhejte a vyzkoušejte je!

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button