Jídlo a receptyKrásaPohybPřírodní léčbaZdraví

Přečtěte si tuto dobrou výmluvu – již jedna sklenka červeného se rovná zásluhám jedné hodiny cvičení v posilovně!

Aneb Jak se stát alkoholikem. Kanadští vědci se totiž zabývali účinky vína na tělo. Ukázalo se, že již dvě decka červeného vínečka mají zhruba asi tolik výhod co hodinové úmorné trápení se ve smradlavé posilovně! No není tohle bezvadná zpráva při víkendu?

Podle těchto vědců se ukázalo, že zdravotní přínos červeného vína má na svědomí sloučenina zvaná resveratrol, která je obsažená v červeném víně. Tato sloučenina je podobné té, které pro změnu dosahujeme při sportovním výkonu. Vedoucí výzkumník se tak nechal slyšet, že červené víno je vynikající volbou zejména pro ty osoby, které nemohou podávat fyzický výkon, a to ze zdravotních důvodů. Rasveratrol zlepšuje fyzickou výkonnost a srdeční i svalovou činnost. Je tak efektivní právě jako posilovna.

Následovala výzkumná praxe. Vědecký výzkum již dokázal, že sklenka červeného denně se postará o předcházení demence, dokonce i rakoviny, protože červené víno je elixírem mládí, reguluje hladinu cukru v krvi a posiluje srdce.Rozhodně však v tomto článku nepodporujeme alkoholismus, ale střídmost v něm, a to nejen s ohledem na játra, ale i případnou nadváhu, protože víno samozřejmě obsahuje cukr. Jen sklenka vína denně přinese kýžený efekt. Pokud jste však zatvrzelí abstinenti, resveratrol naleznete také v borůvkách, červených hroznech, arašídovém másle, které milují zejména Američani, anebo v čokoládě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button