Aneb Jak se stát alkoholikem. Kanadští vědci se totiž zabývali účinky vína na tělo. Ukázalo se, že již dvě decka červeného vínečka mají zhruba asi tolik výhod co hodinové úmorné trápení se ve smradlavé posilovně! No není tohle bezvadná zpráva při víkendu?

Podle těchto vědců se ukázalo, že zdravotní přínos červeného vína má na svědomí sloučenina zvaná resveratrol, která je obsažená v červeném víně. Tato sloučenina je podobné té, které pro změnu dosahujeme při sportovním výkonu. Vedoucí výzkumník se tak nechal slyšet, že červené víno je vynikající volbou zejména pro ty osoby, které nemohou podávat fyzický výkon, a to ze zdravotních důvodů. Rasveratrol zlepšuje fyzickou výkonnost a srdeční i svalovou činnost. Je tak efektivní právě jako posilovna.

Následovala výzkumná praxe. Vědecký výzkum již dokázal, že sklenka červeného denně se postará o předcházení demence, dokonce i rakoviny, protože červené víno je elixírem mládí, reguluje hladinu cukru v krvi a posiluje srdce.Rozhodně však v tomto článku nepodporujeme alkoholismus, ale střídmost v něm, a to nejen s ohledem na játra, ale i případnou nadváhu, protože víno samozřejmě obsahuje cukr. Jen sklenka vína denně přinese kýžený efekt. Pokud jste však zatvrzelí abstinenti, resveratrol naleznete také v borůvkách, červených hroznech, arašídovém másle, které milují zejména Američani, anebo v čokoládě.

Čtěte:  5 tipů, jak bojovat s astmatem u vás doma

ZANECHAT ODPOVĚĎ