Babské radyJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Přečtěte si, jak se zbavit hyperpigmentace za pomocí staré indické rady…

Tmavé skvrny na těle opravdu nejsou vzhlednou záležitostí. Jedná se o zvýšené množství melaninu – tedy tmavého pigmentu, který se na pokožce může objevit. Co za to může? Slunce, těhotenství, některé nemoci, věk, ale i psychické trauma.

Buď jde o dědičné dispozice, kdy především lidé s tmavší barvou pleti jsou ohroženi, anebo příčinu hledejme u životního prostředí.

Pihy a stařecké skvrny, anebo skvrny ze slunce jsou způsobeny ultrafialovými paprsky, které jsou pro naše tělo škodlivé. Poškozují právě melanin a mají na svědomí dočasné či trvalé změny barvy kůže. Tyto skvrny můžeme vidět především na obličeji a rukou. I chirurgické jizvy mohou změnit barvu kůže, případně se také vyskytují v těhotenství.

Připravte si jednu polévkovou lžíci koření kurkumy a jednu lžičku citronové šťávy. Vše promíchejte, aplikujte na postiženou oblast a nechejte působit asi patnáct minut. Poté je nutné směs opláchnout studenou vodou a nevystavovat se slunci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button