Zdraví

Pozitivní výhled pro naše plíce: Cesta k zelenější planetě se daří

O ekologii a změně klimatických podmínek se mluví stále častěji. Představitelé stále více zemí si uvědomují, že je potřeba situaci s klimatem řešit a nehrnout problém před sebou jako neoblíbenou domácí práci. Každá snaha, jak zlepšit klima na naší planetě, se počítá, i když vzory pro mnoho zemí se stala pravděpodobně Etiopie a Indie.

Sázením stromů děláme svět hezčí

Ovzduší v některých východních zemích je alarmující, ovšem ani to mnoho z nich nepřimělo snížit produkci škodlivých emisí. Na sociálních sítích hodně lidí sdílí zpustošené záběry amazonských pralesů, které jen potvrzují, že je něco špatně. Někteří politici jen slibují a mluví o tom, že je potřeba situaci začít řešit, ovšem to není případ etiopského premiéra Abyi Ahmeda, který se nejspíše inspiroval Indií.

V roce 2019 se stala Etiopie rekordmany v sázení stromů (vysázeli zde přes 353 milionů stromů během jediného dne), do té doby držela „zelený“ rekord zmiňovaná Indie (50 milionů zasazených stromů za jeden den). Krumpáč a motyku neváhal vzít do ruky ani samotný premiér Abyi Ahmeda a sám několik stromů vysázel, šel tak příkladem dalším občanům.

Zelenější Česko

Ovšem ani jiné země nezůstávají v sázení stromů pozadu, včetně České republiky. Statisíce malých stromků, které se v Česku prozatím zasázely, se mohou ve srovnání s Etiopií zdát jako kapka v moři. Čeští lesníci a dobrovolníci však nelení a další neustále přibývají. Pokud se bude takto i nadále dařit sázet, v nejbližších letech přibude v Česku kolem deseti milionů nových stromů.

Zapojit se může každý

Do výzvy zelenějšího Česka se zapojuje stále více lidí s touhou vytvořit našim dětem lepší klima a krásnější prostředí k životu. Přihlásit se může každý s pomocí bezplatné aplikace „klub nového lesa“.

Sázení stromů nepomáhá jen naší planetě, ale také všem zúčastněným. Znáte snad lepší relax, než zdravý pohyb na čerstvém vzduchu společně s lidmi, kteří mají stejné cíle?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button