Zdraví

Posilte svou krásu

Krása není věčná. Anebo ano? Jak bojovat s neduhy pleti? Především v prvé řadě vnitřně. Tedy upravit stravu. Pupínky a mastná pleť však mohou být příčinou také jiných neduhů. Jak s pokožkou bojovat?

… nasaďte zinek, který je perfektní bojovníkem proti mastící se pleti. Tento minerál naleznete v mandlích a ústřicích. Aby vám na druhou stranu obličej nenatékal, nasaďte hodně zeleniny, která je bohatá na vitamín B6, dále oranžovou zeleninu a veškeré ovoce, které obsahuje beta karoten, který v těle redukuje tuky.

Pokud vás naopak trápí suchá pleť, pak proti bojujte za pomocí potravin bohatých na tuky. Jedná se o avokádo, olivový olej, citrusové plody. Jedná se o takzvané dobré tuky, které udržují pevnou pokožku a zabraňují dehydrataci. Dále je dobré zařadit do jídelníčku omega 3 mastné kyseliny, které naleznete v rybách lněných semínkách nebo v pupalkovém oleji. Konkrétně pupalku si můžete pořídit i v kapslích, a to jako doplněk stravy. Nezapomeňte i na konzumaci zelí, které obsahuje organické síry a ty zabraňují vysoušení a podráždění pokožky.

Milujete kávu, ale máte suchou pleť? Pak na kávu rozhodně zapomeňte, protože káva vysušuje zevnitř. Jakýkoli hydratační krém je tak naprosto k ničemu, protože co zanedbáte zevnitř, z venku už nezachráníte.

Kromě pleti ženy trpí také na opuchlé oči. Kdo se chce ráno probouzet nateklý? – samozřejmě nikdo. proti tomuto neduhu zase bojujte zejména vnitřně. Nasaďte tedy petržel a chřest či čaj, omezte však alkohol a cukry. Perfektní je také malá lymfodrenáž očního okolí, anebo kajenský pepř, který stimuluje oběh. Dále jsou to banány, které jsou bohaté na nezbytný draslík. Do vody si vymačkávejte šťávu z citrusových plodů a nezapomeňte na dostatečný pitný režim, protože voda podporuje zdravou a zářící pleť, a to alespoň jeden a půl litrů denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button