Kdo by neznal problémy s chrápáním, kterým nás už někdo v životě jistě nevědomky obtěžoval. Pokud máte problémy s chrápáním, na které vás už upozorňuje vaše nejbližší okolí, zkuste vypít šťávu, o kterou se s vámi podělíme a vězte, že vaše problémy ustoupí.

Chrápání může mít mnoho důvodů, pokud se objevuje jen občas, může být paradoxně známkou onemocnění či nedostatku spánku postiženého. Ten se pak v průběhu noci budí, protože se sám slyší, jak chrápe a tento začarovaný kolotoč je pak příznakem vyčerpání. Pokud je chrápání pravidelné, je nejčastěji známkou zvýšené tělesné hmotnosti, vysokého krevního tlaku, cukrovky, různých srdečních chorob a podobně. Nedostatek spánku pak má negativní dopad na kognitivní funkce.

Pokud i vy trpíte chronickým chrápáním, příčinu hledejte nejčastěji v nose. Akumulace sliznic v krku a nosních dutinách může být způsobena různými faktory, jako například alergiemi, nosními infekcemi, ale i běžným nachlazením.

Jak chrápání zastavit

Co pak pomůže? Může to být operace, ale je tu i lepší a nebolestivá metoda a sice zmiňovaná šťáva, která zlepší nejen vaši životosprávu, ale především v mnoha případech zastaví toto otravné chrápání.

Jedná se o rajčatovou šťávu, která je prevencí před onemocněním sliznice nosu a hrdla. Zkusit však můžete i domácí koktejl, který si připravíte ze dvou jablek, pěti mrkví, 2,5 cm kořene zázvoru a 1/4 citronu. Tyto ingredience hoďte do odšťavňovače a připravte si ozdravný mok.

Čtěte:  Velmi účinný britský recept na odstranění břišního tuku

ZANECHAT ODPOVĚĎ