HubnutíJídlo a receptyZdraví

Pokud trpíte artritidou, rozhodně byste se měli vyhýbat…

Existuje deset potravin, kterým byste se měli vyhýbat v případě, že disponujete artritidou nebo jejími prvními příznaky, jako je ku příkladu zánět, bolesti kloubů a podobně. Konzumujte pouze doporučenou výživnou stravu a vyhýbejte se potravinám, které mohou váš stav zhoršit.

Avokádo

 

V první řadě je třeba vyhnout se nadváze, která vaši kostru zbytečně zatěžuje. Proto se vyhýbejte tučnému a sladkému, kompletní seznam naleznete níže…

  1. pšenice a gluten – gluten je bílkovina, kterou naleznete ve pšenici, ječmenu a žitě. Přispívá k zánětu a tento účinek je to vyšší u osob s autoimunitní poruchou, jako je revmatoidní artritida nebo celiakie.
  2. mléčné výrobky – protože ty obsahují protein, který dráždí tkáně kolem kloubů. Podráždění kloubů pak vede k zánětu.
  3. dále jsou to zpracované produkty, polotovary / hotovky – ty totiž obsahují umělé látky a přemíru cukru, nasycené tuky a rafinovanou mouku. Vše co je rafinované vás tak akorát „rafinovaně“ vede do hrobu. Chutná to, ale zabíjí…
  4. Slunečnicový olej je další zabiják, který nejen urychluje tvorbu a vývoj zánětu, ale navíc přispívá k rakovině. Obměňte jej za olivový nebo olej z vlašského ořechu.
  5. Sůl a konzervační látky – nadměrné užívání koření a konzervačních látek zase dopomáhá ke vzniku zánětu v kloubech.
  6. AGE potraviny – protože ty obsahují škodlivé látky. Jedná se o smažené, pasterizované nebo grilované potraviny.
  7. Dokonce se vyhýbejte i některým druhům zeleniny! Zejména těm, které obsahují solanin. Je to například baklažán, brambory nebo paprika.
  8. Cukr – k tomu snad není třeba co dodávat. Nejen, že jde o vysokokalorické jídlo, které vede k obezitě, ale navíc huntuje tělo a zatěžuje klouby.
  9. Rafinované karbohydráty – tedy bílá mouka, bílá rýže, bílé brambory a většina obilovin, protože ty mají vysoký glykemický index.
  10. Tabák a alkohol – protože ty rozhodně neobsahují omega 3 – mastné kyseliny, tofu, sóju, avokádo, vlašské ořechy, brokolici, třešně, čaj, grapefruity, limetky, pomeranče či česnek, které ve svém stavu – při problémech s klouby, potřebujete nejvíce. O zdravotních „účincích“ cigaret a alkoholu netřeba diskutovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button