Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Pokud trpíte na akné či ekzémy, vyrobte si homemade mýdlo za pomoci tří složek

Máme pro vás fantastickou zprávu. Tedy pro osoby, které trápí odporný ekzém. Chcete se z něj vyléčit? Víme, jak. Navíc tento recept je naprosto jednoduchý a léčba opravdu efektivní.

Antibakteriální a protiplísňové účinky, které jsou zapotřebí v boji s ekzémy, obsahuje například jablečný ocet, kyselina mléčná a kyselina jablečná. Tyto složky tak dokážou bojovat s infekcemi, ale i drsnou suchou kůží nebo zánětem a svěděním.

Jablečný ocet je totiž vynikajícím zdrojem beta-karotenu, který má kromě jiného podíl na obnově buněk. Kromě toho ocet dále obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek, jako je například draslík, sodík, hořčík, železo, vápník, fosfor nebo síra. Posiluje imunitní systém a léčí právě zmiňované nemoci kůže. Vlákna v octu totiž odstraňují toxiny.

Recept

V rámci receptu je tedy zapotřebí:

  • sklenice jablečného octa
  • půl sklenice vody
  • deset lžic medu
  • pět lžic kuchyňské jedlé sody

Postup:

Všechny tyto ingredience smíchejte, nalijte do obyčejné formy na mýdlo a dejte do mrazáku. Směs pak užívejte během sprchy tak, že jej nanesete na postiženou oblast a pořádně vetřete do kůže. Již brzy si všimnete přebytečného tuku na kůži, který se začne z vašeho těla odplavovat. Je však třeba vydržet. Přesně toto je pak známkou účinnosti domácího mýdla. To na tělo aplikujte pravidelně, dokud budou zmiňované problémy přetrvávat. Léčba vyžaduje pravidelnost.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

  1. kolik jablečného octu – sklenice jsou různé jabl. ocet se prodává taktéž v různém množství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button