Jídlo a receptyZdraví

Pokud milujete smoothie, podívejte se na těchto 6 přísad, kterým jej můžete vylepšit

Smoothie je osvěžující způsob, kterým můžete uspokojit svůj hlad a zároveň tělu dodat potřebné živiny. Výhodou je také velké množství různých kombinací. Smoothie může obsahovat ovoce a zeleninu, můžete do něj přidat trochu jogurtu, kefíru nebo tvarohu. Lze jej však dochutit i dalšími přísadami.

Přísady pro dochucení smoothie

Ať už si připravujete smoothie jako součást snídaně nebo jako zdravou svačinku, vždy do něj můžete, kromě zeleniny a ovoce, přidat ještě tyto přísady.

1. MACA prášek

Tato peruánská superpotravina se používá v tradičním léčitelství po dlouhá staletí. Traduje se, že přirozeně podporuje schopnost těla přizpůsobit se stresu a posiluje psychickou odolnost, pomáhá podporovat vitalitu, dodává energii, podporuje růst svalové hmoty, blahodárně působí na potenci. Přidejte si lžičku MACA prášku do svého smoothie a vychutnávejte se jeho blahodárné účinky.

2. Avokádo

Chcete-li si připravit smoothie hustší konzistence, pak je avokádo tou správnou volbou. Díky tomu, že je bez chuti, můžete jej smíchat s dalšími přísadami. Kromě toho neobsahuje cukr a nabízí tělu prospěšné tuky.

3. Bobule GOJI

Tvoří základ tradiční čínské medicíny po dlouhá staletí. Nejen, že oživí smoothie, ale dodají mu potřebné antioxidanty, minerály a vitamíny, podpoří imunitu a dodají energii. Pokud je chcete přidat do smoothie, raději je namočte, přes noc, do vody. Na jednu dávku smoothie postačí 1 polévková lžíce bobulí.

goji v misce

4. Koření

Žádná příprava pokrmů se neobejde bez koření, tak proč jej nepřidat také do smoothie? Špetka skořice, zázvoru, kardamonu, kurkumy nebo vanilky dodá připravované směsi exotický nádech a také má zdravotní výhody. Například kurkuma pomáhá bojovat proti zánětu, skořice stimuluje metabolismus, stejně jako zázvor, který navíc podpoří imunitu.

5. Kokosový olej

Jedná se o dobrý tuk. Jeho benefitem je, kromě jiného, zvýšení vaší energie, potlačení hladu a zrychlení metabolismu. Postačí do vašeho smoothie přidat 1 lžíci.

6. Přírodní ořechová másla

Může to být máslo arašídové či mandlové. Jedná se o výživnou složku, která dodá smoothie chuť, bílkoviny, zdravé tuky a vlákninu.

Při přípravě smoothie mějte na paměti, že je sice lákavé přidat do smoothie všechny výše jmenované přísady a využívat tak jejich benefity, ale omezte je pouze na 2-3 přísady.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button