BylinkyHubnutíZdraví

Podporuje kurkuma hubnutí?

Kurkuma je pravděpodobně na jednom z prvních míst v seznamu nejoblíbenějšího koření pro posílení celkového zdraví a imunity. Zlatavě zbarvený prášek představuje prastaré koření, které se využívalo již v ajurvédské medicíně.

Podporuje kurkuma hubnutí?

Kurkuma obsahuje bioaktivní sloučeniny, které se nazývají kurkuminoidy. Největší aktivitu vykazuje kurkumin. Jedná se o polyfenol, který ovlivňuje žluté zbarvení kurkumy. Může pomáhat proti zánětlivým stavům, metabolickému syndromu, artritidě nebo úzkostem. Také může pomáhat při hubnutí. Ovlivní antioxidační a protizánětlivé vlastnosti kurkumy. Zlepšuje citlivost na inzulín a omezuje přírůstek hmotnosti. Je-li tělo citlivé na inzulín, snáze využívá glukózu jako zdroj energie a ukládá ji jako glykogen do svalů a jater pro pozdější využívání.

Kukrumin a piperin mohou pomoci snižovat tělesný tuk

Piperin představuje aktivní složku černého pepře. Může pomoci zvýšit absorbci kurkuminu a s jeho kombinací podpoří hubnutí.

Kurkumové mléko

Kurkuma představuje zásadní součást indické kuchyně. Často se přidává do kari nebo dals – pokrmy na bázi čočky. Také tvoří součást nápoje připravovaného z teplého mléka. Snažíte-li se o redukci váhy, používejte mléko odstředěné, nikoli plnotučné. Také můžete kombinovat kurkumu s drceným černým pepřem nebo zázvorem. Toto koření má na tělo vysoký termogenní účinek.

Kromě podpory hubnutí nabízí kurkumové mléko i další benefity. Posiluje zdraví pokožky – antioxidanty v něm obsažené chrání proti předčasnému stárnutí. Kurkumové mléko můžeme aplikovat na místa, která jsou postižení kožními obtížemi mezi něž patří psoriáza, akné nebo dermatitida. Zklidní zažívací obtíže, ochrání dýchací soustavu a může pomoci snížit riziko výskytu rakoviny. Jako horký nápoj může pomoci zmírnit zánět v celé těle. Kurkumin je totiž známý jako látka s protizánětlivými účinky, pomáhá snižovat oxidační stres.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button