KrásaZdraví

Podívejte se na článek druhého prstu na noze: Je-li větší než ostatní, něco to znamená

Touto dispozicí údajně trpí každý třetí člověk v Evropě. Ovšem jen velmi málo lidí ví, co to znamená. Někteří takovým nohám říkají „řecké nohy“, údajně má jít o projev síly, inteligence a přitažlivosti.

Většina lidí si myslí, že jde jen o vzhledový problém nebo rozdíl. Ovšem měli bychom mu věnovat větší pozornost, protože může vést k bolesti.

Lidé, kteří mají „řeckou nohu“, mohou velmi záhy trpět bolestí dotčeného prstu, protože běh nebo chůze vyžaduje tlak prstů, který je u postiženého delšího prstu značně navýšen. Prst se také více ohýbá a povede třeba i k zánětu. Pokud jste aktivní, ne-li profesionální běžec, disponujete o to větším rizikem.

Nosit správnou velikost bot, které mají dostatek prostoru pro všechny vaše prsty, je základ. Další alternativou jsou speciální vložky do bot, které vytvoří pohodlí pro váš postižený prst a předcházejí bolesti i zánětu. Tuto problematiku řeší podolog.

prstu

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button