HubnutíKrásaZdraví

Pitná voda s citrónem: důvody, proč jí pít

V dnešní době je velmi populární pít teplou vodu s citrónem. Možná jste slyšeli, že by se měla pít nalačno, ale už možná netušíte, proč a jaké zdravotní výhody vám to vlastně přinese.

Prvním největším a nejzdravějším důvodem je očištění těla od škodlivých toxinů. Dokonce i zhubnete! Citrón je zásobárnou mimořádně prospěšných látek, obsahuje vápník, draslík, hořčík, železo, vitamín A, C, B komplex, pektin, bílkoviny a sacharidy. Kyselina citrónová v citrónu vlastní silné antibakteriální a protivirové vlastnosti. Podporuje imunitu.

Příprava citrónové vody je velmi snadná. Vymačkejte ½ citrónu do sklenice vlažné vody a vypijte jí ráno na lačno ještě před snídaní. Zde máte 10 dobrých důvodů, proč byste to tak měli dělat.

Zdravotní výhody citrónové vody:

Zlepšuje trávení

Věděli jste, že citrónová voda je velmi užitečná pro zlepšení funkce trávicího traktu? Tělo se s ní očistí od toxinů a parazitů.

Pomáhá hubnout

Citrón je super zdravé ovoce. Potlačuje chuť k jídlu, takže nebudete tolik jíst. Ve výsledku zhubnete mnohem rychleji. Hubnutí ještě urychlíte, když přidáte trochu medu.

Čistí pokožku

Citrón je plný živin a antioxidantů. Antioxidanty v citrónové šťávě pomáhají snížit viditelnost vrásek a tmavých skvrn na kůži. Vaše pokožka bude zase krásně hladká a lesklá. I to je důvod, proč byste měli pít citrónovou vodu ihned po probuzení.

Zvyšuje imunitní systém

water-1194520_960_720Jelikož je citrón silným antioxidantem díky vitamínu C, zlepšuje funkci imunitního systému a chrání vaše zdraví před infekcemi. Hladina vitamínu C v organismu kolísá, když jste ve stresu, proto se doporučuje užívat hodně vitamínu C zvláště poté, pokud prožíváte nějaké vnitřní napětí.

Zápach z úst

Toto neuvěřitelné ovoce snižuje bolestivost zubů a zápach z úst. Kyselina citrónová však může poškodit zubní sklovinu, proto je lepší počkat 30 minut, než si vyčistíte zuby.

Vyrovnává hladinu pH

Když budete pít jednu sklenici teplé vody s citrónem hned ráno, kyselina askorbová z citrónu napomůže regulovat pH v těle.

Zvyšuje energii

Budete se cítit svěží a plní energie. Jednoduchý, přesto efektivní způsob, jak čelit depresím a úzkosti. Je to díky vitamínu B, C, fosforu a bílkovinám.

Krční infekce

Citrón má antibakteriální vlastnosti, které z něj činí vynikající nástroj proti všem druhům infekce. Je tedy současně i nástrojem proti bolesti v krku a angínám. Vypitím teplé vody s citrónem v ranních hodinách, výrazně snižujete riziko vzniku infekce v krku.

Koriguje vysoký krevní tlak

Citróny mají schopnost čistit lymfatický systém a hydratují. Vysoké množství draslíku navíc napravuje spánek, což snižuje míru stresu a zlepšuje mozkové funkce. To je moc důležité pro kontrolu a udržení krevního tlaku v normálním rozmezí.

Čistí močové cesty

Citrón funguje jako diuretikum, což znamená, že je velmi účinným a efektivním čističem močových cest. Stimuluje produkci moči a mění hladinu pH. Je také schopen redukovat proliferaci bakterií.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button