Pokud musíte celý den stát, může to ublížit vašim nohám a to i přesto, že budete mít kvalitní obuv.

Krevní oběh je nucen pracovat velmi pilně, aby došlo k navrácení krve do srdce. To může způsobovat otoky a bolesti nohou. Nohy se také rychleji unaví. Proto je potřeba o ně, po návratu domů, pečovat.

Tipy na péči o nohy

Pokud chcete svým nohám věnovat péči, kterou si, po celodenní námaze, jistě zaslouží, poradíme vám, jak na to.

Pěnový či tenisový míček

Přejíždějte po něm bosým chodidlem. Tlak, který budete vyvíjet, umožní uvolnit ztuhlé svaly, které se zároveň i protáhnou. Míček můžete také vyměnit za pěnový váleček.

Dejte nohy do výšky

Po příchodu domů se pohodlně položte na gauč a nohy zvedněte vzhůru. Vaše žíly nyní nemusí vyvíjet takovou námahu a vy jim umožníte, aby se po namáhavém dni zotavily.

Kompresní ponožky

Tento druh oblečení sice není moc sexy, ale pomůže ulevit bolavým nohám. Jen se ujistěte, že nejsou příliš těsné a pokud se v nich během dne budete cítit nepříjemně, okamžitě je sundejte.

Horká koupel

Kvalitní horká koupel uleví vašim unaveným nohám. Připravte si vanu horké vody, do které můžete přidat Epsomskou sůl nebo některé druhy esenciálních olejů. Hořčík obsažený v Epsomské soli pomáhá zmírňovat svalové napětí a esenciální oleje, zejména pak levandulový nebo heřmánkový, zase zmírní stres.

Dopřejte si masáž

Pokud vám to čas dovolí, dopřejte si občas masáž nohou, která zmírní únavu dolních končetin.

Čtěte:  Máte špatný krevní oběh? Začněte ho řešit ještě dnes
Sdílejte