Přírodní léčbaZdraví

Ošetření kazu a bělení zubů zvládnete i bez zubaře!

Když nás bolí zub, jdeme k zubaři. Nicméně malé a méně bolestivé kazy bychom mohli zkusit léčit přírodní cestou. Představíme vám nejúčinnější nápravné prostředky k léčbě kazů i k přírodní metodě bělení.

Pokud chcete mít zuby krásně bílé, měli byste k tomu dodržovat ještě pár dalších rad a doporučení. Zdraví vašich zubů zlepšuje vitamín D a K2 – pro jejich dostatek zařaďte do svého jídelníčku dostatek mléčných produktů a bílého masa. Takové potraviny zlepší zdraví vašich zubů. Oproti tomu sladkosti a rafinovaný bílý cukr jim škodí. Před spaním se doporučuje používat mezizubní nit.

Domácí zubní procedury

Pokud máte zájem pečovat o své zuby správným způsobem, můžete z nich odstranit skvrny a dokonce je i vybělit. Tato směs pomáhá i s časným rozpadem zubů.

Lesklé a zdravé zuby

Složení:

 • ¼ lžičky organického kokosového oleje
 • 2 kapky esenciálního hřebíčku
 • ¼ lžičky kurkumového prášku
 • špetka mořské soli

Postup:

Všechny přísady smíchejte v malé misce a tuto směs naneste na vaše zuby. Následně ji nechte působit po dobu 5 minut. Zuby i celá ústa si dobře propláchněte teplou vodou a směs z úst vyplivněte. Následně si vyčistěte zuby.

Bělení zubů s mátou a jedlou sodou

MNBfyb9Složení:

 • 1 kapka mátové silice
 • ½ lžičky jedlé sody
 • 2 kapky citronové šťávy
 • ¼ lžičky sušené máty v prášku

Postup:

Dejte všechny ingredience do misky a dobře je promíchejte. Směs naneste na zubní kartáček a kružte s ním po zubech. Nechte ji na zubech působit ještě další 3 minuty, pak ji vyplivněte a zuby vyčistěte zubní pastou.

Aktivní uhlí, jíl a lékořice pro zdravé bílé zuby

Domácí zubní pasta v tomto složení vám zaručeně zajistí bílé a zdravé zuby již za dva týdny. Stačí jí nahradit tou vaší jen z části, např. 1x týdně. Výsledky vás mile překvapí.

Složení:

 • ¼ lžičky sušeného kořene lékořice v prášku
 • ½ lžičky aktivního uhlí
 • špetka potravinářské hlíny v prášku (bentonit)
 • 1 kapka sladké pomerančové silice

Všechny suroviny promíchejte v misce a směs naneste na zubní kartáček. Aplikujte ji na zuby a nechte ji působit tři minuty, potom si ústa vypláchněte teplou vodou a vyčistěte jako obvykle.

Pokud k těmto procesům a novým metodám čištění zubů budete dodržovat i správnou životosprávu, vaše zuby se vám odvděčí dlouhou životností. Jen pozor, abyste nějakou směs omylem nespolkli. V případě, že máte na něco z výše zmiňovaného alergii, tak se této surovině vyvarujte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button