Babské radyZdraví

Oreganový čaj jako prostředek pro časté nachlazení

Přestože jsou citrony bohaté na vitamín C, který posiluje imunitní systém, existuje mnoho dalších přírodních léků, které mohou účinně bojovat proti chřipce nebo nachlazení. Jedním z těchto prostředků je oreganový esenciální olej nebo oreganový čaj.

Zde je důvod, proč byste měli konzumovat oreganový čaj pravidelně

Oregano je fantastická kulinářská, ale i léčivá bylina, která se používá již po celá staletí.

Poskytuje nám celou řadu zdravotních výhod a má antibakteriální, protizánětlivé a antioxidačním vlastnosti, které jsou vhodné pro léčbu celé řady zdravotních obtíží.

Oregano je vynikajícím zdrojem esenciálních mastných kyselin, vitamínu E, vlákniny, vápníku, manganu, železa a tryptofanu. Vzhledem ke všem těmto silným látkám může oregano posílit imunitní systém stejně tak jako bojovat proti jakékoli infekci.

Oregano také nabízí příznivé účinky při léčbě arteriosklerózy a osteoporózy a to díky obsahu silných protizánětlivých látek.

A co víc, může také zmírnit příznaky nadýmání, pálení žáhy, bronchitidy, astmatu, bolesti hlavy a svalů.

Jak si připravit oreganový čaj

Suroviny:

  • 2,5 šálku vody
  • 4 – 6 lžic čerstvých listů oregana
  • 1 lžíce medu

Postup:

Ohřejte vodu v kastrůlku, přidejte listy oregána a nechte vařit na mírném ohni asi 10 minut. Následně nechte 5 minut louhovat. Sceďte a můžete dosladit medem.

Pokud chcete dosáhnout maximálních účinků, popíjejte čaj teplý.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button