Olivy jsou nejpopulárnější zeleninou po celém světě. Olivovník je používán jako potravina už od pradávna. Málokdo však ví, že se, kromě jeho plodů, dají pro naše zdraví využít i olivové listy.
Ony mají totiž nejvíce léčivých vlastností, které jsou spojovány s léčbou zápalu plic, tuberkulózy, chřipky, oparu, ale i kapavky, zánětu mozkových blan a hepatitidy B – vše díky nejdůležitější látce obsažené v olivovníku (oleuropein).
Další specifikum pro olivové listy je fakt, že se dají využít i po operaci nejrůznějších infekcí, hub a bakterií. Oleuropein totiž vykazuje fantastické antiparazitární, antibakteriální a antimykotické vlastnosti.
Můžete si připravit čaj z olivových listů, je to skvělý doplněk k léčbě pneumonie, kapavky, tuberkulózy, chřipky, meningitidy, žloutenky B, herpesu, chronického únavového syndromu, aterosklerózy, botulismu, malárie, žaludečních vředů, záškrtu, infekce močových cest a encefalitidy.
Čaj z olivových listů pomůže nejen s různými nemocemi, ale také povzbuzuje – hlavně imunitní systém. Tělo taktéž získává novou energii. Tento čaj by měl být konzumován po chemoterapii nebo i v jiném případě (metoda odpočinku).
Olivové listy – recept na čaj
Složení:
- 15 – 20 sušených olivových listů
- 2 – 3 dl vařící vody
Listy se sklízí na jaře a nechávají se uschnout na vzduchu. Když jsou řádně suché tak, aby neshnily, je potřeba je uskladnit na tmavém a chladném místě ve skleněné nádobě. Určitě si na nás vzpomenete, až je budete potřebovat.
Postup:
Listy dejte do vroucí vody a nechte vařit po dobu 10 minut. Poté je odstraňte z kamen i snádobou a nechte vychladnout asi tak čtvrt hodiny. Pokud chcete, můžete přidat citrón, jak máte rádi. Abyste pocítili výhody čaje, je dobré ho pít několik týdnů jdoucích za sebou.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Bible se píše s velkým počátečním písmenem.