KrásaZdraví

Zázračná maska, se kterou odstraníte skvrny, jizvy i vrásky již po druhém použití

Kůže je největším orgánem v lidském těle. I ona nám může dávat najevo, co se děje uvnitř našeho těla. Pokožka funguje podobně jako kabát – chrání nás. To, co jíme, pijeme a jak se cítíme, je dáno i stavem naší kůže. Bez zvláštních příčin se někdy stává, že se nám stav kůže zhorší a marně pátráme po příčině.

Pokud máte skvrny v obličeji nebo jizvy, zde je recept, který vaší tvář osvěží a zase omladí. Je nejvyšší čas vyhlásit válku skvrnám, vráskám i jizvám. Pomocí přírodní obličejové masky, která je navíc velmi jednoduchá, získáte zpět svou ztracenou tvář! Tuto masku nedávejte na jiné části těla, je určena pouze na obličej. Všechny ingredience byste měli najít v kuchyňské lince, je to snadné.

Na výrobu domácí masky je potřeba:

  • 1 čajová lžička medu (citlivá pokožka si zaslouží více)
  • ½ lžičky muškátového oříšku
  • 1 lžička čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • ½ lžičky skořice

Nejprve je nutné dát všechny přísady do malé misky. Potom přidat med, citrónovou šťávu a vše řádně promixovat do konzistence husté kaše.

Jak používat:

Obličejovou masku naneste na čistou a suchou tvář. Než tedy masku aplikujete, tvář si umyjte a vysušte. Při nanášení se vyhněte oblasti kolem úst a očí. Když jste hotovi, nechte působit cca 30 minut. Pokud je vaše pokožka příliš citlivá, zkraťte dobu na třetinu času. Můžete cítit nepatrné brnění, ale po několika minutách samo zmizí. Pokud máte sklony k vysušení pokožky, použijte kokosový olej na tvář.

O složení:

Med má silné antibakteriální vlastnosti a funguje podobně jako enzymy peroxidu vodíku. Med zvlhčuje, regeneruje pokožku a přitahuje k sobě vlhkost. Lidé používají med po tisíciletí k léčbě ran, popálenin, kožních vředů a zánětů.

Muškátový oříšek je mocné koření s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi. Je účinný v boji proti ekzému. Lidé ho často používají k léčbě akné.

Skořice je koření se silnými antibakteriálními vlastnosti, což vám může pomoci léčit akné i jiné kožní problémy. Skořice snižuje bolest a zánět (když je to zevně).

Citrón je super zdravá ingredience – vyrovnává tón pleti, blednou s ním i skvrny od slunce. Citrón je plný kyseliny citrónové, vyrovnává hodnotu pH a podporuje olupování kůže, čímž se pokožka opakovaně regeneruje. To je důvod, proč mnoho kosmetických výrobků obsahuje kyselinu citrónovou, zejména anti – aging kosmetické řady.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

  1. Já mám obavy, že je to dost dráždivé pro každou pleť…. každá z těch ingrediencí je hodně silná sama o sobě – muškát, skořice, citron …. pozor na to!!! Radši bych do toho medu dala ze všeho tak pětinu … jen špetku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button