Přírodní léčbaZdraví

Očistěte svoje játra během spánku

Játra jsou orgán, který plní celou řadu důležitých funkcí. Patří k nim některé metabolické činnosti, mohou plnit skladovací funkci pro krev, uchovává se v nich glukóza, železo, některé druhy vitamínů (A, D, B12), vylučují bilirubin, steroidní hormony a žluč, probíhá v nich syntéza některých pro tělo důležitých látek, mají funkci detoxikační a obrannou. Je tedy potřeba se o ně dobře starat. K jejich očistě během spánku můžeme využít některé bylinné čaje.

Čaje pro očistu jater

Regeneraci během spánku játrům dopřejí některé nápoje, jež si připravíte ze snadno dostupných surovin. Většinu z nich máte určitě doma.

  • Čaj z kurkumy

Kurkuma patří mezi koření, které se používá po celá staletí. Vzhledem k tomu, že podporuje dobré trávení a činnost jater, je to jedna z možností, jak se zbavit toxických látek, které se hromadí v našem těle.

Příprava nápoje je velmi snadná, postačí přidat do šálku horké vody špetku koření, případně dochutit trochou medu a pít půl hodiny před spaním.

  • Čaj z heřmánku

Heřmánek je bylinka se silnými antioxidačními vlastnostmi. Kromě toho má mírně sedativní účinky. Ty pomáhají zmírnit stres a podpoří dobrý spánek. Čaj si připravíte velmi snadno. Do šálku vroucí vody nasypte 1 polévkovou lžíci květů heřmánku, zakryjte a nechte 10 minut louhovat. Nápoj pijte večer před spaním po dobu minimálně 14 dnů.

Máta peprná je bylinka, jejíž listy obsahují velké množství éterických olejů. Ty odporují dobré trávení a mají také funkce detoxikační. Do šálku vsypte 2 lžíce máty, přelijte horkou vodou a nechte louhovat po dobu 10 minut. Čaj se pije půl hodiny před spaním.

  • Čaj ze zázvoru a citronu

Tyto dvě ingredience nejčastěji používáme v době, kdy jsme nachlazeni. Obě suroviny nabízejí vlastnosti protizánětlivé i detoxikační.

  • Čaj z pískavice

Pískavice pomáhá chránit naše játra, posílí imunitní systém, podpoří pohyb střev a tělu dodá potřebné antioxidanty.

Postačí do šálku horké vody přidat 1 lžičku pískavice a nechat vylouhovat po dobu 15 minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button