KrásaZdraví

Obyčejná okurka – neobyčejné benefity pro pleť. Neuhádnete jaké nabízí

Tato lahodná zelenina umí daleko víc než jen zesvětlit kruhy nacházející se pod očima. Obsahuje velké množství živin, vitamínů a minerálů, které pomáhají s celou řadou kožních obtíží. Díky vysokému obsahu vody zklidní pokožku a udrží ji hydratovanou. Také funguje jako protizánětlivé činidlo Okurkový toner má blahodárný vliv na mastnou pleť. Stahuje póry a tím eliminuje sekreci mazu. Chladivá a osvěžující povaha okurky pomáhá s léčbou celé řady kožních obtíží – zarudnutí, stárnutí, záněty, podráždění.

Výhody okurky pro pokožku

Hydratace

Ta je klíčovou pro udržení zdravé pleti. Nedostatek hydratace vede k suché pokožce a jejímu šupinatění. Zvyšuje se i pravděpodobnost výskytu jemných linek a vrásek. Vzhledem k tomu, že hlavní složkou okurky je voda, použití okurky může zachovat maximální hydrataci a uzamknout vlhkost v pokožce.

Snižování zánětů kůže

Okurka má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat záněty kůže. Díky chladivému efektu pokožku zklidní a poskytne dokonalou úlevu při podráždění. Aplikace okurkového toneru nebo gelu může pomoci odstranit otoky pokožky a poskytuje svěží pocit.

Pomoc při spáleninách od slunce

Spálíte-li si pokožku, okurku můžete použít pro její zklidnění.

okurka

Prevence akné

Okurka kontroluje produkci mazu pokožky. Navíc funguje jako adstringent, stahuje póry. Pokud máte produkci mazu pod kontrolou, jsou póry stažené. Je tak menší pravděpodobnost výskytu akné.

Boj proti volným radikálům

Okurka obsahuje větší množství antioxidantů, které bojují proti oxidačnímu poškozená pokožky. To způsobují volné radikály.

Podpora jasu pleti

Okurka obsahuje, kromě jiného, vitamín C. Ten pomáhá pleť rozjasňovat a zesvětlí její pigmentaci. Okurka navíc pomáhá odstraňovat tmavé skvrny.

Okurkový toner pro mastnou pleť

Okurku oloupejte, nakrájejte na tenké plátky a přes plátýnko z ní vmačkejte tekutinu. Tu používejte jako pleťový toner.

Pleťová maska s okurkou a aloe vera

Oloupejte okurku, nastrouhejte ji na velmi jemném struhadle. Přidejte 2 lžíce gelu z aloe vera a řádně promíchejte. Vzniklou směsí jemně masírujte obličej. Nechte působit 10 – 15 minut a následně obličej dobře omyjte.

Zdroje náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button