Krása

Neuvěřitelné využití glycerinu! K čemu všemu ho lze využít?

Našli jste při úklidu koupelny láhev glycerinu? Odkud ho tu máte? Ani nevíte, ale teď vám přijde vhod. Zkontrolujte expiraci – jestli není prošlý, vzhůru na věci, které s ním jdou dělat! Vyhazovat ho by byla škoda. Ukážeme vám jednoduché a efektivní použití glycerinu, které se týká použití kolem vašeho domu a celé domácnosti.

Použijte glycerin pro vaše vlasy

Víte, jaký je nejjednodušší způsob? Přidejte několik kapek glycerinu do šampónu a uvidíte, že vlasy budou husté, měkké a krásně hydratované. Rozhodně to platí i v případě použití vlasové masky. Glycerin je viskózní látka, která vaše vlasy příjemně osvěží a dodá jim i potřebnou vláhu.

Glycerin pro vaše ruce

glycerinMůžete si najít a koupit krémy na ruce s glycerinem, bude to nejspíš v místních supermarketech nebo lékárnách. Tyto krémy jsou velmi užitečné jak pro studené, tak horké dny. V zimním období chrání pokožku před chladem a v letním období zabraňují svědění a podráždění pokožky. Aplikujte několik kapek glycerinu na kůži nebo do horké lázně. Ruce do ní ponořte a po takové proceduře budou vaše ruce jako z alabastru! Krásně vyhlazené.

Glycerin můžete použít i pro pokožku obličeje

Glycerin má v kosmetickém průmyslu dlouhou historii použití. Přes moderní technologie a vývoj různých složek a přísad kosmetických prostředků, někteří výrobci stále používají tuto populární ingredienci. Je to i proto, že glycerin má jedinečnou schopnost – absorbuje vlhkost velmi rychle a udržuje pokožku vláčnou na dlouhou dobu. Pokud použijete glycerin na vaši tvář, vytvoří tu neviditelnou vrstvu na povrchu pokožky, což v závěru přitahuje i mikroskopické molekuly vody. Ty se nacházejí ve vzduchu kolem vás – máte zajištěnou hydrataci kůže obličeje. Pokud žijete tam, kde je vysoká vlhkost, pak je glycerin jedinečným prostředkem. Když je vlhkost kolem vás nízká, glycerin bude hledat vodu v hlubších vrstvách vaší pleti a ta začne vysychat. Takto to platí bohužel i s vlasy.

Glycerin na paty

Glycerinem lze léčit hrubou kůži na ruce, noze – zřejmě nejvíce ho využijete na popraskané paty. Glycerin na patách byl testován a přinesl velmi efektivní výsledky již po jednom týdnu používání. Paty jsou měkké, růžové a nehty hezky lesklého vzhledu. Glycerin je také užitečný pro výrobu domácího přírodního mýdla.

Odstranění skvrn ve vašem domě

Stalo se vám, že jste měli někdy na ubrusu skvrnu od lesních plodů, třeba ostružin, malin nebo borůvek? Glycerin účinně odstraňuje skvrny od bobulovitých plodů. Jediné, co musíte udělat, je kápnout trochu glycerínu na skvrnu a nechat působit po dobu jedné hodiny. Po jedné hodině vyčistěte skvrnu slanou vodou. S glycerinem lze odstranit také skvrnu od čerstvé kávy nebo čaje. Naložte část oblečení nebo dekoračního ubrusu či dečky (záleží, kde se skvrna nachází) do glycerinu a solného roztoku v poměru 1:1. Když skvrna zmizí, ošetřete oděv nebo ubrus obvyklým způsobem, což znamená, že ho přeperete ručně nebo dáte do pračky.

Glycerin versus nábytek

Pokud leštíte svůj lakovaný dřevěný nábytek a zrcadla, prach na nich už nebude. To se vsaďte! Zrovna tak se glycerin uplatňuje i při obnově kožených věcí. Když je vaše kožená bunda obnošená a může to být i aktovka, otřete je glycerinem. Vše bude zase vypadat zbrusu nové a rozhodně lépe.

Lesklá podlaha

Máte-li parkety nebo laminát v domě – najděte pro ně pomocníka, stačí jen voda a glycerin. Zamíchejte 2 – 3 lžíce glycerinu do 5 litrů vody a vaše podlaha bude zase zářit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button