Přírodní léčbaZdraví

Neuvěřitelné výhody soli z Mrtvého moře

Mrtvé moře je slané jezero staré více než 15 milionů let, které se nachází mezi Jordánskem a Izraelem. Terapeutické účinky soli jsou odvozeny z jejího složení. Obsahuje celou řadu tělu potřebných prvků.

Nejrozšířenější prvky, které jsou obsaženy v soli z Mrtvého moře a jejich účinky

Hořčík

Má podíl na více, než 300 základních reakcích, které probíhají v našem těle a to včetně opravy DNA, pohybu svalů nebo tvorby energie. Má silné protizánětlivé účinky, pomáhá v boji proti depresím, podporuje dobrý spánek a posiluje kosti.

Draslík

Tento minerál je elektrolyt s kladným nábojem, který vede elektřinu v tekutinách a tělních buňkách. Je životně důležitý pro hydrataci, srdeční rytmus, svalové kontrakce a rovnováhu pH.

Sodík

Je to elektrolyt nezbytný pro vstřebávání a transport živin, rovnováhu tekutin, krevní tlak a přenos nervových signálů.

Vápník

Hraje důležitou roli pro zdravé kosti a zuby a je nezbytný pro cirkulaci krve, uvolňování hormonů, regulaci tělesné hmotnosti a stabilizaci enzymů.

Síra

Pomáhá syntetizovat bílkoviny, podporuje tvorbu chrupavky a pojivové tkáně, pomáhá tělu v boji proti bakteriím a čistí tělo od toxinů.

Jak může být sůl z Mrtvého moře použita pro zdraví a krásu

Podpoří hydrataci

Koupel v 5% roztoku soli zlepší hydrataci pokožky, sníží její zarudnutí a zlepší celou řadu kožních obtíží. Díky velkému obsahu hořčíku má sůl protizánětlivé účinky.

Čistí a dezinfikuje

Díky obsahu síry je ideálním prostředkem pro čištění pokožky. Pomáhá odstraňovat mastnotu a bojovat proti akné.

Exfoliátor

Sůl z mrtvého moře má vynikající schopnosti odstraňovat odumřelé kožní buňky. Smíchejte 1/2 šálku jemně mleté soli a 1/4 šálku kokosového oleje.

Zklidní bolavé svaly

Koupele připravené z mořské soli mohou pomoci zklidnit bolavé svaly, nabízejí relaxační účinky, uleví od bolesti svalů, uvolní ztuhlost a zklidní bolavé klouby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button