Zdraví

Největší orgán těla vyloučí až 0,5 kg toxinů denně. Vyčistěte ho externí detoxikací

Řeč není o játrech, jak by si mnozí mohli myslet, ale o pokožce. Každý den čelí velké zátěži ve formě nečistot, slunečního záření a drobným poraněním, a přitom zároveň vylučuje toxiny, které do našeho těla dostáváme.

Jistě jste již vícekrát slyšeli, nebo četli, že s jarem je vhodné detoxikovat tělo, zbavit ho škodlivin za zimu v něm nashromážděných. K detoxikaci jsou určeny různé diety, nápoje, cvičení. Ale dnes se zaměříme na detoxikaci těla zvnějšku – tedy externí, která není tak akcentována, ale by měla tu vnitřní vždy doprovázet.

Čisté póry jsou nutné

V průběhu dne a noci naše pokožka vyloučí až 500g toxinů v potu, při zátěži samozřejmě víc. To ale stoprocentně platí, pokud jsou póry naší pokožky zdravé a čisté. Jak stárneme, nepřetržitý proces odumírání a obnovování kožních buněk se zpomaluje. Buňky odumírají, ale nové se již netvoří tak rychle, tudíž odumřelé buňky nejsou již tak intenzivně vytlačovány k povrchu a ukládají se na povrchu kůže. Dochází pak k ucpávání pórů. Z hlediska detoxikace je tedy nutné zbavit se odumřelých buněk.

Kartáčování a drhnutí těla

Z hlediska detoxikace je tedy nutné zbavit se odumřelých buněk a jedna z možností, jak se jich zbavit je kartáčování. Nejlepší je kartáč s dlouhou rukojetí (abyste dosáhli na záda)a s přírodními, středně tvrdými štětinami, které pokožku nepoškrábou.

Kartáčování suchého těla začínáme u chodidel, neboť jejich stimulace rozproudí tok lymfy. Pak pokračujte po lýtkách a stehnech ke kyčlím. Po té přijdou na řadu paže, prsa, trup a záda. Masáž ukončujeme oblastí kolem žaludku. Masáž každé tělesné oblasti kartáčujeme jemně 4-5x a vždy směrem k srdci. Po ukončení masáže je vhodné se osprchovat, abychom spláchli odstraněné odumřelé buňky. Pokud nestihnete sprchování, alespoň se řádně vydrhněte froté ručníkem.

Tepelné procedury

Sauna a pára jsou výbornými detoxikačními prostředky. V sauně se zvyšuje výkon srdce až na o 75% , čímž se zrychluje krevní oběh a 70% krve dojde k pokožce. Všechny toxiny v krvi se tedy dostávají k povrchu těla a snáze se vyloučí. Před saunováním nejezte těžká jídla, nepijte alkohol, naopak zvyšte příjem vody, aby nadměrným pocením nedošlo k dehydrataci a následnému zadržování moči, což by bylo kontraproduktivní.

Masáže

V procesu detoxikace masáže fungují na dvou úrovních. Za prvé pomáhají snižovat stres, tudíž snižují naše chutě na cukry, alkohol, nebo tabák, kterými stres obvykle odbouráváme.

Za druhé tlak na tělo působí stejně jako kartáčování –  rozproudí krevní oběh. Výzkumy ukazují, že masáží se zvyšuje teplota kůže a tím se rozšiřují mezery mezi buňkami – tím se stimuluje  proudění lymfy a a vyloučí se více odpadních produktů.

Lymfatické masáže

Tento typ masáží je pro detoxikaci organismus nejpřínosnější. Jak název napovídá- jde především o stimulaci proudění mízy- lymfy – mírnými tahy a střídavým poklepáváním. Tento typ masáží by měl provádět pouze odborník, jinak může dojít k porušení toku lymfy.

Aromatické masáže a koupele

Provádějí se především tlakem na určitá místa těla, čímž opět zrychlujeme krevní oběh. Přičemž se používají různé aromatické oleje, které mají detoxikační vlastnosti a kůží jsou absorbovány do těla.

Oproti předchozímu typu masáží si jednoduché aromatické masáže můžeme provádět sami, ale nejlepší je opět zajít k profesionálnímu masérovi.

Dopřát si můžeme i aromatickou koupel, kdy 3-6 kapek éterického detoxikačního oleje kápneme do vodní lázně. Vodu s olejem řádně promícháme a pak už stačí se do ní ponořit a nechat ji na sebe působit. Je vhodné i zhluboka dýchat, neboť éterické oleje samozřejmě uvolní vůně, která také pomůže v procesu uvolňování, odbourávání stresu a detoxikace.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button