Babské radyJídlo a receptyNezařazenéPřírodní léčba

Nejlepší bylinky na klidné nervy

Napětí, úzkost a stres jsou v našem současném konkurenčním způsobu života téměř nevyhnutelné. Všechny tyto problémy si mohou vybrat svou daň na našem zdraví, mají zejména vliv na hladinu krevního tlaku a zvyšují riziko srdečních onemocnění. Ti, kteří často zažívají extrémní nebo chronické úzkostné stavy, mohou mít ještě větší problémy. Antidepresiva a sedativa také nejsou nejlepší možností. Nejlépe fungují přírodní prostředky, ukonejší vaše nervy a dodají vaší duši klid, a to všechno bez vedlejších účinků. Podívejte se na ty nejlepší bylinky na klidné nervy.

Bylinky na klidné nervy:

Levandule

Levandule je velmi známá pro své uklidňující účinky. Pomůže vám také ke klidnému spánku. Uvolňuje tělo a s uvolněným tělem je často spojená i uvolněná mysl. Sušenou levanduli můžete přidat do koupele, udělat si masáž tlakových bodů aroma olejíčkem nebo si z ní vyrobit čaj.

Heřmánek

Vědecké studie prokázaly účinnost heřmánku na relaxaci mysli a celkové zklidnění. Tato bylina se často používá ve formě čaje, má mírně sedativní účinky a často ji používají jedinci, kteří mají problémy se spánkem v důsledku stresu.

Zázvor

Zázvor je velmi populární koření, které pomáhá při mnoha tělesných problémech. Zbaví vás úzkosti a stresu, uklidňuje žaludek, a prý dokonce zvyšuje množství energie ve vašem trávicím systému. Můžete jej použít mnoha způsoby, přidat do pokrmů, vyrobit si zázvorový čaj nebo jej nasypat do smoothies, džusů atd.

Bazalka

Bazalka pomáhá tělu reagovat na stres pozitivním způsobem. Jedná se o tzv. adaptogen, který poráží stres tím, že chrání nervy. Na bazalce je skvělé to, že během dne po ní nebudete ospalí, jen zklidní vaše nervy a připraví vás na klidný spánek během noci.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek je aromatické koření, které pomáhá zklidnit nervy, je tedy ideální pro léčbu stresu, úzkosti a deprese. Můžete jednoduše přidat lžičku muškátového oříšku do šálku teplého mléka a vypít. Také vůně tohoto koření vám pozvedne náladu a povzbudí činnost mozku.

Fenykl

Fenykl je další úžasnou bylinkou, která zmírňuje úzkost. Těkavé oleje obsažené ve fenyklu mají vlastnosti zmírňující napětí a stres. Můžete si připravit fenyklový čaj, inhalovat olej ze semen nebo jednoduše pít fenyklovou šťávu.

Upozornění: Před použitím těchto bylin se poraďte s lékařem, především pokud je váš zdravotní stav vážný či berete léky.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button