Krása

Návod na barvení vlasů přírodní technikou: čokoládový odstín

Anglický vědec, který zkoumal barvy na vlasy obsahující chemické látky, přišel na zajímavou věc. Tyto látky mohou vzájemně souviset s rakovinou, zejména s nádorovým onemocněním prsu. Tento počet se týká 87 žen ze 100, které si dlouhodobě barvily hlavu mnohokrát do roka. Procento žen trpících rakovinou vaječníků, které si barví hlavu 1x nebo maximálně 4x ročně se snížil na 70%.

Použití přírodních produktů sice nebude mít stejně trvalý účinek obarvených vlasů, ale zase se vlasy stanou silnějšími a méně poškozenými. Národní institut rakoviny zjistil, že více, než 5000 chemicky vyrobených barev na vlasy obsahuje velké množství karcinogenních látek.

Oproti tomu káva má blahodárné účinky a je svým použitím pro vlasy zcela přirozená. Mimo očekávaných výsledků čokoládového odstínu vlasů vás překvapí i jejich rychlejší růst. Ve studii zveřejněné v International Magazine of Dermatology v lednu 2007 je prokázán vliv kávy na růst vlasů.

Jak kávu na barvení vlasů použít

Udělejte si skutečně silnou organickou kávu, např. espreso. Pozor na neekologické druhy kávy – obsahují chemické produkty. Kávu nechte chvíli chladnout.

Složení:

  • 2 lžičky bio kávy
  • 2 šálky přírodního kondicionéru
  • 1 šálek připravené studené kávy

Vše spojte dohromady a nechte na vlasech působit 60 minut. Tato směs obarví vlasy přirozeně a dodá jim čokoládový nádech. Nezhorší kvalitu vašich vlasů!

How-to-Dye-Your-Hair-NaturallyThis-Amazing-Recipe-Will-Make-Your-Hair-Perfect-1

Kávový oplach

Umyjte si vlasy šampónem a pak na vlasy použijte zbylé espreso. Nechte na vlasech 20 minut, potom kávu vypláchněte z vlasů jablečným octem. Ten pomáhá k obarvení vlasů. Následně vlasy opláchněte vlažnou vodou. Pokud nejste s výslednou barvou spokojeni, postup opakujte několik dnů, ale úžasných výsledků si většinou každý všimne velmi rychle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button