Krása

Naše ruce si v zimě zaslouží kvalitní péči

V zimě klesají teploty pod bod mrazu, vzduch ztrácí vlhkost a naše ruce mohou snadno vysychat a praskat. Suchou odumřelou pokožku pomůže odstranit dobrá exfoliace. Exfoliační přípravky si můžete zakoupit v obchodě, nebo si je připravíte doma. Výhodou domácích exfoliačních prostředků je fakt, že víte, co jste do nich zamíchali a nemusejí obsahovat žádné chemické látky a sloučeniny. Které domácí přírodní prostředky mají na naše ruce blahodárný vliv?

Kokosový olej

Obsahuje velké množství mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem. Ty mají vynikající hydratační vlastnosti. Kromě toho dokáže zklidnit poškození způsobené UV zářením a má také protizánětlivé vlastnosti.

Postačí smíchat 1/4 šálku krystalového cukru a 1/2 šálku extra panenského kokosového oleje. Ten nezahřívejte, jinak se vám rozpustí cukr. Vzniklou směs vmasírujte do pokožky rukou a nechte působit asi 10 minut.

Ovesné vločky

Přirozeně čistí a exfoliují pokožku, nejsou moc drsné. Jemně odstraní odumřelé kožní buňky. Také obsahují bílkoviny, ochrání tak pokožku proti ztrátě vlhkosti a podpoří její hydrataci.

Vyrobte si směs připravenou ze dvou lžic mletých ovesných vloček, jedné lžičky medu a trocha čerstvě vymačkané citronové šťávy. Vzniklou pastu jemně rozetřete na pokožku rukou a nechte působit 10 minut.

ovesné vločky

Slunečnicový olej

Tento druh oleje představuje dokonalý způsob, jak zjemnit a vyživit pokožku rukou. Pokud jej smícháte s třtinovým cukrem, získáte dokonalou exfoliační a zároveň i hydratační péči pro vaše ruce.

Připravte si 2 lžíce kvalitního slunečnicového oleje, 2 lžíce hrubšího cukru a 2 lžíce citronové šťávy. Všechny tři ingredience smíchejte a vzniklou směs naneste krouživými pohyby do pokožky rukou. Nechte působit 15 minut.

Mořská sůl

Připravte si směs, pro kterou budete potřebovat 1 hrnek hrubé mořské soli, několik kapek grapefruitového esenciálního oleje (nemusí být, ale je to velmi příjemný doplněk) a 1/2 šálku tekutého kokosového oleje, nesmí být příliš horký, jinak se v něm sůl rozpustí. Vzniklou směs aplikujte na pokožku rukou, rozetřete a nechte působit alespoň 10 minut.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button