Zdraví

Namočte kousek chleba do octa – budete se divit, jak funguje

Mozoly se obvykle objevují na palcích u nohou nebo na jiných částech chodidel. Tento stav nastává, když na kůži rukou nebo nohou působí příliš mnoho napětí či tlaku, což spouští obranný mechanismus, který zabraňuje vzniku infekčních puchýřů a vředů.

Ačkoliv na začátku nezpůsobují mozoly bolest nebo nepohodlí, mohou se časem změnit v bolestivé a způsobovat potíže při chůzi nebo při plnění všedních denních činností.

Jiné možné příčiny mozolů: vysušená kůže, snížené množství tuku v těle, časté dlouhodobé držení věcí, např. při sportu – tenisová raketa či v práci – kladivo.

Jak už jsme zmínili, mozoly se obvykle objevují na chodidlech, protože právě ta jsou vystavována největšímu tlaku, třeba při chození. Atleti, baletky, kuchaři a hudebníci riskují, že budou mít mozoly více, než jiní lidé. Ale nemusíte se bát, protože vám ukážeme, jak připravit nejúčinnější domácí léky, které vám pomohou skoncovat s mozoly během pouhých několika dní! Tyto triky jsou docela jednoduché. Musíte jen dodržet následující pokyny. Co musíte udělat?

Chléb a ocet

mozolyMusíte vyzkoušet tuhle jednoduchou, ale účinnou metodu! Stačí namočit kousek chleba do bílého octa a přiložit jej na mozol. Zakryjte vatou a ovažte obvazem. Nechte si ho na sobě přes noc a ráno si ho sundejte.

Citron

Vezměte slupku z citrónu a přiložte na mozol. Zakryjte vatou, omotejte obvazem a nechte přes noc. Ráno odstraňte.

Ricínový olej

Je to velmi jednoduchý způsob – stačí natřít trochu ricínového oleje na mozoly před tím, než půjdete spát. Určitě budete výsledky překvapeni!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button