Mozoly se obvykle objevují na palcích u nohou nebo na jiných částech chodidel. Tento stav nastává, když na kůži rukou nebo nohou působí příliš mnoho napětí či tlaku, což spouští obranný mechanismus, který zabraňuje vzniku infekčních puchýřů a vředů.

Ačkoliv na začátku nezpůsobují mozoly bolest nebo nepohodlí, mohou se časem změnit v bolestivé a způsobovat potíže při chůzi nebo při plnění všedních denních činností.

Jiné možné příčiny mozolů: vysušená kůže, snížené množství tuku v těle, časté dlouhodobé držení věcí, např. při sportu – tenisová raketa či v práci – kladivo.

Jak už jsme zmínili, mozoly se obvykle objevují na chodidlech, protože právě ta jsou vystavována největšímu tlaku, třeba při chození. Atleti, baletky, kuchaři a hudebníci riskují, že budou mít mozoly více, než jiní lidé. Ale nemusíte se bát, protože vám ukážeme, jak připravit nejúčinnější domácí léky, které vám pomohou skoncovat s mozoly během pouhých několika dní! Tyto triky jsou docela jednoduché. Musíte jen dodržet následující pokyny. Co musíte udělat?

Chléb a ocet

mozolyMusíte vyzkoušet tuhle jednoduchou, ale účinnou metodu! Stačí namočit kousek chleba do bílého octa a přiložit jej na mozol. Zakryjte vatou a ovažte obvazem. Nechte si ho na sobě přes noc a ráno si ho sundejte.

Citron

Vezměte slupku z citrónu a přiložte na mozol. Zakryjte vatou, omotejte obvazem a nechte přes noc. Ráno odstraňte.

Ricínový olej

Je to velmi jednoduchý způsob – stačí natřít trochu ricínového oleje na mozoly před tím, než půjdete spát. Určitě budete výsledky překvapeni!

Čtěte:  Syrovátkový nápoj pro dlouhověkost

ZANECHAT ODPOVĚĎ