Zdraví

Na odstranění bradavic použijte lepící pásku. Vědecky dokázáno!

Bradavice nejsou na pohled nic příjemného, bohužel se však vyskytují poměrně běžně. Vypadají na kůži jako malá zrnka obilí. Obvykle se vyskytují na rukou a prstech.

Nejběžnější bradavice jsou vytvářeny viry, které se na ně přeměňují po doteku. Jedná se o:

  • Malé, zrnité a masité
  • Růžově zabarvené
  • Drsné na dotek
  • Zčernalé skvrny nebo malé krevní sraženiny

Lepící páska na odstranění bradavic

Nejlepší domácí lék je samozřejmě stříbrná lepící páska! Určitě jí znáte. Je to dobrá metoda, což prokázaly i mnohé studie.

V rámci jedné studie podstoupilo 61 pacientů s bradavicemi kryoterapii nebo léčbu lepící páskou. Až 85 % z nich se po šedesáti dnech léčby lepící páskou zbavilo bradavic.

A jak se to dělá? Zakryjte bradavice s malým kouskem lepící pásky, tu obměňujte podle potřeby. Namočte ve vodě a jemně odstraňte. Poté nechte bradavici 12 hodin odkrytou. Proces opakujte, dokud se bradavice nezbavíte.

Buďte trpěliví. Tohle není zázrak, který se splní za 24 hodin, říká doktorka Julian Whitaker, ředitelka Whitaker Wellness Institutu.

Jak snížit jejich výskyt

  • Nevystavujte se přímému kontaktu se svou bradavicí nebo s bradavicemi jiných
  • Nikdy nepoužívejte znovu stejnou lepenku, pemzu nebo nůžky na nehty, pokud není kůže kolem zdravá.
  • Nikdy si neokusujte nehty na prstech. Bradavice se objeví tím spíš, pokud porušíte kůži a vir se dostane hlouběji.

Poznámka na okraj: Navštivte lékaře, pokud je bradavice bolestivá nebo mění barvy. Stejně tak jej navštivte, pokud i po léčbě bradavice zůstává.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button