KrásaPřírodní léčba

Mílie: jak si poradit s malými bílými pupínky

Ne každý tento termín slyšel a s větší pravděpodobností budete znát pojem cysta. Mílie jsou však pro toto pojmenování daleko přesnější. Jedná se o malé tuhé útvary bílé barvy vyplněné zrohovatělým keratinem. Keratin je pod povrchem kůže doslova uvězněn.

mílieA co je vlastně keratin? Je to tkáň nacházející se v buňkách kůže, vlasů a nehtů. Je silným proteinem, ale v případě mílií má nežádoucí efekt. I když jsou malé, člověk si jich všimne.

Tento typ kožního problému se vyskytuje v každém věku, dokonce u malých miminek jsou vidět mílie. Během několika týdnů jim mizí. Techniky, které si tu představíme jsou určené pro dospělého člověka. Mílie kolem nosu, očí a tváří se objevují i na jiných částech těla. Tyto drobné kožní dutinky vyplněné tekutinou se dají odstranit šetrným způsobem.

2 alternativní metody k odstranění drobných kožních mílií z povrchu kůže

Expresor na komedony

Kovový nástroj „expresor“ nebo také „kosmetické očko“ slouží k čištění komedonů. Má tenkou smyčku, která uvolní bílé pupínky a plochá smyčka vyvine tlak.

Odstranění jehlou a pinzetou

Odezinfikovanou jehlou propíchněte pupínek a jeho obsah po zatlačení vyteče vzniklou dírkou. U větších komedonů lze propíchnout pupínek skrz na skrz. Na vytlačení obsahu můžete použít pinzetu, ruce by mohly zanést do ranky nečistotu a zhoršit průběh hojení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button