Ne každý tento termín slyšel a s větší pravděpodobností budete znát pojem cysta. Mílie jsou však pro toto pojmenování daleko přesnější. Jedná se o malé tuhé útvary bílé barvy vyplněné zrohovatělým keratinem. Keratin je pod povrchem kůže doslova uvězněn.
A co je vlastně keratin? Je to tkáň nacházející se v buňkách kůže, vlasů a nehtů. Je silným proteinem, ale v případě mílií má nežádoucí efekt. I když jsou malé, člověk si jich všimne.
Tento typ kožního problému se vyskytuje v každém věku, dokonce u malých miminek jsou vidět mílie. Během několika týdnů jim mizí. Techniky, které si tu představíme jsou určené pro dospělého člověka. Mílie kolem nosu, očí a tváří se objevují i na jiných částech těla. Tyto drobné kožní dutinky vyplněné tekutinou se dají odstranit šetrným způsobem.
2 alternativní metody k odstranění drobných kožních mílií z povrchu kůže
Expresor na komedony
Kovový nástroj „expresor“ nebo také „kosmetické očko“ slouží k čištění komedonů. Má tenkou smyčku, která uvolní bílé pupínky a plochá smyčka vyvine tlak.
Odstranění jehlou a pinzetou
Odezinfikovanou jehlou propíchněte pupínek a jeho obsah po zatlačení vyteče vzniklou dírkou. U větších komedonů lze propíchnout pupínek skrz na skrz. Na vytlačení obsahu můžete použít pinzetu, ruce by mohly zanést do ranky nečistotu a zhoršit průběh hojení.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.