Zdraví

Máte ztuhlé klouby? Tyto prostředky by mohly pomoci

Pokud trpíte ztuhlými nebo méně pohyblivými klouby, můžete, pro zlepšení jejich stavu, využít dostupné prostředky. Některé si snadno vyrobíte doma, další zakoupíte v obchodech se zdravou výživou.

Semena pískavice

Pískavice řecké seno patří mezi vůbec nejstarší kulturní rostliny. Velmi často se s ní setkáme především v oblasti Středomoří. Využití nacházejí semena – jako koření. Kromě toho mají silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Ty by mohly pomoci v boji proti bolavým a oteklým kloubům. V lidovém léčitelství se ze semen připravuje kašovitá hmota (drcená semena s vodou a malým množstvím octa), ta se natře na plátno a pomocí obvazu se připevní na bolavé klouby.

Ricinový olej

Kromě jiného obsahuje účinnou látku – kyselinu ricinolejovou, ve které se nacházejí sloučeniny protizánětlivé a analgetické. Díky tomu poskytne úlevu při zánětech kloubů. Bolest zmírníme tím, že budeme 2x denně vmasírovávat malé množství ricinového oleje do postižených kloubů.

Česnek

Patří mezi rostliny s protizánětlivými účinky, může být tedy účinným pomocníkem při výskytu artritidy, zánětů nebo bolesti. Obsahuje, kromě jiného, sloučeniny síry (zastavují zánět) a selen (má protirevmatické účinky). Česnek zařadíme do jídelníčku poměrně snadno, můžeme jej přidat do pomazánek, zeleninových salátů, některých druhů polévek nebo zeleninových jídel.

Olivový olej

Ideální volba jako olej masážní, ale pouze takový, který je extra panenský a lisovaný za studena. Pomáhá předcházet tvorbě protizánětlivých enzymů, které jsou jednou z příčin vzniku zánětů v těle.

Bezové listy

Většina z nás slyšela o léčivých účincích bezového květu nebo bobulí. S léčivými vlastnostmi bezového listí se možná setkal málokdo. Postačí je lehce navlhčit, přiložit na problematický kloub a zakrýt vlhkou látkou. Obklad ponecháme asi 15 minut. Takto provádíme 2x denně. Bezové listy jsou dostupné od jara, do pozdního podzimu.

Kurkuma

Nejen, že se jedná o vynikající koření, ale také má léčivé vlastnosti. Obsahuje antiseptické, antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé sloučeniny. Připravíme se směs – 1 čajovou lžičku kurkumy přidáme do sklenice teplého mléka, můžeme přidat trochu medu a pijeme každá den.

Lázeň s Epsomskou solí

Epsomská sůl obsahuje, kromě jiného, hořčík. Je známá pro své schopnosti zmírňovat záněty, bolesti a ztuhlost kloubů. Do teplé vody vsypeme dva šálky Epsomské soli a do vzniklé směsi se ponoříme na dobu 20 minut, opakujeme 3x týdně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button