Zdraví

Máte vysokou hladinu cholesterolu? Tyto potraviny by vám mohly pomoci ji snížit

Vysoká hladina škodlivého cholesterolu je pro tělo rizikem v podobě srdečních chorob, infarktu nebo mozkové příhody. Vysoká hladina cholesterolu se v těle nijak závažně neprojevuje, odhalí ji až lékařská prohlídka spojená s rozborem krve. Také některé faktory patří, co se vysoké hladiny cholesterolu týká, mezi rizikové. Jedná se o obezitu, špatnou stravu, sedavý životní styl, nedostatek pohybu nebo kouření. Hladinu cholesterolu nám mohou pomoci snížit potraviny, které snadno zařadíme do svého jídelníčku. Některé vás překvapí.

Tmavá čokoláda

Dobrá zpráva pro její milovníky. Theobromin – látka, která se vyskytuje v kvalitní čokoládě s vysokým obsahem kakaa, obsahuje flavonoidy a antioxidanty, které pomáhají udržet naše tepny průchozí. Tím se snižuje riziko infarktu a mrtvice. Musí se však jednot pouze o čokoládu s minimálním množstvím kakaa alespoň 60%.

Ovesné vločky

Obsahují vlákninu, která podpoří správné fungování střev a má pozitivní vliv na snižování hladiny škodlivého cholesterolu v krvi. Kromě toho navozuje pocit sytosti. Ovesné vločky jsou vhodnou volbou i pro redukční dietu. Lze si z nich připravit ovesnou kaši nebo je přidat do smoothie nebo zeleninových polévek.

Česnek

Tato superpotravina patří nejen mezi přírodní antibiotika, ale také pomáhá snižovat hladinu škodlivého cholesterolu. Kromě toho působí jako prevence proti vzniku krevních sraženin a vysokého krevního tlaku. Kromě bramboračky, bramboráků nebo pomazánek jej můžeme přidat i do některých zeleninových pokrmů. Jestliže nemůžete česnek konzumovat v jeho přirozené podobě, lze si zakoupit i některé potravinové doplňky.

Mandle

I tato skvělá svačinka může pomoci v boji proti vysoké hladině cholesterolu. Mandle obsahují zdravé tuky a vlákninu.

Avokádo

Patří mezi přirozené zdroje mononenasycených tuků, bílkovin a vlákniny. Kromě přípravy guacamole jej můžeme využít jako součást salátů nebo zeleninových pomazánek.

Olivový olej

Kvalitní olivový olej lisovaný za studena obsahuje mononenasycené tuky a vitamín E, který se řadí mezi důležité antioxidanty. Kromě snižování hladiny škodlivého cholesterolu může pomoci v boji proti infarktu nebo srdeční mrtvici.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button