Přírodní léčba

Máte tuhle rostlinu doma, ale nevíte, že řeší vypadávání vlasů a revmatismus? Chyba, čtěte!

Mnohým nejsou jeho lékařské vlastnosti známé, ale rozmarýn byl široce užíván už starověkými Řeky. Rozmarýn je velmi populární v alternativní medicíně.

Podle nedávné studie může pomáhat předcházet stárnutí a pracuje jako silný antioxidant. Obsahuje mnoho flavonoidů a sloučenin, které zlepšují prokrvování tkání, posilují cévy a stimulují krevní oběh.

Kromě toho se může rozmarýn použít na léčbu bolestí hlavy, zlepšení paměti a stimulaci růstu vlasů. Pozitivně ovlivňuje trávící systém, lidé jej často používají k léčbě zácpy, křečí v břiše, poruch trávení nebo nepravidelného vstřebávání živin ve střevech.

Bylo vědecky dokázáno, že výtažek z rozmarýnu stimuluje vylučování žluči, která je klíčovým prvkem při trávení tuků. Jeho protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti jsou velmi silné a mají schopnost léčit infekci ucha, nosu, krku a průdušek.

rozmarýnDále může pomáhat proti únavě a poskytuje úlevu od bolesti svalů, revmatismu a ischiasu. Pro vnější použití smíchejte rozmarýnový olej s neutrálním olejem, jako je např. slunečnicový olej a naneste na postiženou oblast.

Výtažek z rozmarýnu také podporuje správné prokrvování kůže, zabraňuje vypadávání vlasů a tvorbě lupů. Upozorňujeme, že děti by rozmarýnový olej neměly používat a těhotné ženy by měly používat malé množství.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button