KrásaZdraví

Máte tmavé kruhy pod očima? Vyzkoušejte mandlový olej

Tmavé kruhy pod očima nezpůsobují hezký vzhled. Díky nim vypadají oči jako propadlé a obličej mí vzhled unaveného. Na jejich zamaskování sice můžete vyzkoušet korektory, ale ty nejsou dlouhodobým řešením. Pomoci by mohlo použití mandlového oleje. Ten obsahuje prospěšné mastné kyseliny a udrží pokožku kolem očí hydratovanou. Na pokožku má velmi pozitivní vliv.

Mandlový olej pro dokonalou hydrataci

Mdlý vzhled pleti je příčinou její dehydratace. Vzhledem k tomu, že oblast pokožky, která se nachází v okolí očí, je tenčí, velmi snadno dojde k její dehydrataci. Tím se více zviditelní krevní cévy, které jsou tmavé a díky tomu budou zřetelnější. Tím se vytvářejí tmavé kruhy pod očima. Mandlový olej má hydratační účinky. Jemnou pokožku kolem očí dokáže udržet hydratovanou a tím minimalizuje tmavé kruhy pod očima.

Mandlový olej pro rozjasnění pokožky

Tím, že bude pokožka dostatečně hydratovaná, zlepší se i její tón. Pokožka bude jasnější a zářivější.

Mandlový olej brání poškození UV zářením

UV záření zhoršuje vzhled tmavých kruhů pod očima. Zvyšuje totiž produkci melaninu a urychluje rozklad kolagenu.

mandlový olej

Mandlový olej chrání bariéru kůže

Je-li narušená kožní bariéra, jemná oblast v okolí očí se stává tenčí a sušší. To je příčinou výraznějšího vzhledu tmavých kruhů pod očima. Mandlový olej je účinným pomocníkem při pomoci ochrany kožní bariéry.

Použití mandlového oleje na tmavé kruhy

  • Med a mandlový olej

Stejně jako mandlový olej, i med má hydratační účinky. Navíc je antibakteriální, pomáhá v boji proti vráskám a pokožku zklidní. Smíchejte 2 lžičky medu a 2 lžičky mandlového oleje a aplikujte před spaním.

  • Mandlový a olivový olej

Olivový olej obsahuje esenciální mastné kyseliny, kyselinu olejovou a linolovou. Tyto sloučeniny působí jako antioxidanty a zlepšují hydrataci pokožky. Smíchejte 1/2 lžičky olivového a 1/2 lžičky mandlového oleje a několik kapek směsi naneste na pokožku pod očima, velmi opatrně vmasírujte a nechte působit, ideálně přes noc.

  • Mandlový olej a mléko

V mléku se nachází kyselina mléčná. Ta může pomoci zjemnit tmavé kruhy pod očima. Má exfoliační a hydratační vlastnosti. Postačí smíchat jednu lžičku mandlového oleje a několik kapek studeného mléka. Vzniklou směs naneste pod oči a nechte působit přes noc.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button