KrásaPřírodní léčba

Máte suchou pokožku? Tyto prostředky vám v boji s ní pomohou

Suchá pokožka patří mezi velmi časté problémy. Objevuje se během chladných měsíců roku. Nemusí to být však pouze následek suchého a chladného počasí. Existuje také celá řada zdravotních obtíží, které jsou příčinou suché kůže. Na vině však může být též užívání některých léků nebo nevhodná strava. Velkou měrou pokožku ovlivňuje i vnější prostředí, ve kterém žijeme. Pokud o ni chceme pečovat přirozeným způsobem, mohou pomoci tyto jednoduché domácí prostředky.

Aloe Vera

Tato rostlina se dá pěstovat i doma v květináči. Její gel je ideálním pomocníkem pro suchou pokožku. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, suché pokožce dodá potřebnou výživu a hydrataci. Kromě toho omlazuje a pomáhá i v boji proti akné. Velmi snadno se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.

Olej z čajovníku

Postačí jej nanést na suchá místa a počkat, až se vstřebá. Olej dokáže proniknout do hloubky a na naši pokožku má příznivé účinky. Kromě hydratačních účinků nabízí také antiseptické vlastnosti, které podporují hojení podrážděných oblastí. Také bojuje proti choroboplodným zárodkům, které se v pokožce mohou objevit.

Avokádo

Tento plod je nejen nabitý vitamíny, minerály a dalšími důležitými složkami potřebnými pro naše tělo, ale také poskytne hydrataci naší pokožce. Můžeme jej zařadit do jídelníčku nebo si z něj a dalších surovin připravit hydratační pleťovou masku. Její součástí může být citronová šťáva, bílý jogurt nebo med.

Pleťový olej z pupalky

Pupalkový olej pokožku hydratuje, ale také omladí a má pozitivní vliv i na rychlejší hojení drobných poranění. Pro jeho výrobu se používají semena pupalky, která se lisují za studena. Obsahují esenciální mastné kyseliny a antioxidanty.

Lněný olej

Odstraní suchá místa a pokožce dodá lesk a vitalitu. Může pomoc jako preventivní prostředek proti poškození způsobené volnými radikály a lze jej využít i k masážím. Vítané jsou i jeho účinky regenerační. Ulevuje pokožce ekzematické nebo s lupenkou.

Rostlinné druhy olejů

Pro ošetření suché pokožky můžeme použít i některý z rostlinných druhů olejů. Patří mezi ně kvalitní olej slunečnicový, olivový, jojobový nebo kokosový. Tyto oleje dodají přirozený lesk a vitalitu a pomáhají předcházet vysoušení.

Ovesné vločky

Využití ovesných vloček pro přípravu pleťových masek je všeobecně známé. Ne každý však ví, že si z nich můžeme připravit i skvělou hydratační lázeň. Postačí do horké koupele přisypat šálek drcených ovesných vloček. Ty lze následně použít i jako peeling.

Kakaové máslo

Vyrábí se z kakaových bobů a funguje jako dokonalé přírodní zvlhčovadlo. Kromě toho má antioxidační účinky, chrání tak pokožku před negativním vlivem volných radikálů. Také se může stát účinným pomocníkem v boji proti striím a celulitidě.

Strava pro suchou pokožku

Také strava má vysoký podíl na stavu naší pokožky. Pokud máme kůži suchou, měla by naše strava obsahovat omega 3 mastné kyseliny, které v pokožce zadržují olej. Mezi potravinami, které nabízejí kvalitní omega 3, hrají prim ryby, semínka a ořechy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button