KrásaZdraví

Máte suchou pokožku hlavy a objevují se u vás lupy? Vyzkoušejte kokosový olej

Suchá pokožka hlavy se objevuje nejčastěji při nedostatečné sekreci mazu. Maz je komplexní olej, který obsahuje, kromě jiného, triglyceridy a mastné kyseliny. Jeho produkci mají na starost mazové žlázy nacházející se v pokožce.

Příčiny nedostatečné tvorby kožního mazu

Příčin je celá řada. Mezi časté patří:

 • Nadměrné používání šamponů

Běžné šampony zbavují vlasy mazu a způsobují vysoušení pokožky. Vysoušení a podráždění pokožky může způsobit i vyšší pH, které mají běžně používané šampony.

 • Plísňové a bakteriální infekce

Často vedou k vysoušení a svědění pokožky hlavy.

 • Nedostatek živin

Pokožka hlavy, která je nedostatečně vyživována vitamíny, mastnými kyselinami a dalšími živinami, nemá potřebné množství mazu a tím se vysouší a svědí.

 • Podnebné podmínky

Velké teplo nebo naopak nízké teploty mohou být příčinou vysoušení pokožky hlavy.

 • Nedostatečná péče o vlasy

Nedostatečná péče může být příčinou suché pokožky hlavy. Ta ztrácí vlhkost, pokud jí neposkytnete olejovou masáž nebo hloubkovou hydrataci.

koksový olej ve sklenici

Kokosový olej k péči o vlasy

Kokosový olej se extrahuje z dužiny zralých kokosových ořechů a obsahuje prospěšné živiny. Ty mohou zlepšit stav suché pokožky hlavy. Olej má také antimikrobiální účinky, ty pomáhají zklidnit svědivou pokožku hlavy. K péči o vlasy a pokožku hlavy se používá již velmi dlouhou dobu.

Jaké výhody poskytuje kokosový olej pokožce hlavy a vlasům?

 • Je bohatý na živiny – obsahuje proteiny, kyselinu laurovou a kaprinovou nebo vitamíny E a K.
 • Proniká hluboko do vlasové pokožky i vlasových foliku – díky tomu dokonale hydratuje a brání vysoušení.
 • Má protiplísňové vlastnosti – brání tvorbě plísňové infekce.
 • Nabízí antimikrobiální vlastnosti – ty udržují vlasovou pokožku čistou a zdravou.
 • Poskytuje ochranu proti UV záření.
 • Pomáhá v boji proti vším.

Jak používat kokosový olej k péči o pokožku hlavy a vlasy?

Různých způsobů využití je hned několik. Nejčastěji se používá masáž vlasové pokožky zahřátým kokosovým olejem. Tím stimulujete lepší krevní oběh a pokožka hlavy zůstane hydratovaná. Další možností je vlasová maska. Můžete si vytvořit směs z kokosového oleje, vajíčka a medu a tu nanést na vlasy. K dostání jsou též vlasové produkty s obsahem kokosového oleje. Mohou to být šampony, kondicionéry nebo vlasové masky.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button