KrásaPřírodní léčbaZdraví

Máte suchou pleť? Pak vyzkoušejte tyto úžasné ovocné masky

O pleť je potřeba dobře pečovat a věnovat jí náležitou péči. Přinášíme vám inspiraci na jednoduché domácí pleťové masky pro suchou pleť vyrobené z čerstvého ovoce a dalších přísad. Jejich výroba je snadná a nezabere vám mnoho času. Všechny suroviny uvedené níže jsou snadno dostupné.

Papája a med

Rozmačkejte dužinu papáji, přidejte trochu medu a mléko tak, aby vznikla kašovitá pasta. Tu naneste na obličej a nechte působit 10 minut. Následně pečlivě omyjte teplou vodou. Masku používejte 2x týdně. Vaše pleť bude svěží a hydratovaná. Papája obsahuje vitamíny, které jsou prospěšné pro pleť. Med dodá hydrataci.

med

Banán a olivový olej

Rozmačkejte zralý banán a přidejte trochu kvalitního olivového oleje. Obě suroviny dobře promíchejte. Vzniklou směs naneste na obličej, vyhněte se okolí očí, a nechte působit alespoň 15 minut. Následně obličej opláchněte vlažnou vodou. Banán dodá pokožce hydrataci a rozzáří ji. Používejte 2x týdně.

Hroznové víno, Aloe Vera, pšeničná mouka

Rozmačkejte bobule hroznového vína, odstraňte slupky a jadérka. Přidejte 1 lžíci gelu z Aloe Vera a 1 lžíci pšeničné mouky. Vzniklou směs naneste na obličej a krk a nechte působit 15 minut. Směs dodá hydrataci a podpoří stimulaci kolagenu. Používejte 1x týdně.

Ananas, Aloe Vera, med

Do mixéru vložte ananas, tak aby vznikla 1 lžíce ananasového pyré. K němu přidejte 1 lžíci medu a 1 lžíci gelu z Aloe Vera. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Ananas podpoří světlejší pleť, med dodá hydrataci, gel z Aloe Vera působí protizánětlivě. Masku můžete používat 2x týdně.

Banán, jogurt, med

Zralý banán rozmačkejte, přidejte k němu 1 lžíci medu a bílý jogurt tak, aby vzniklá hustší směs. Tu naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Tato směs pokožku zjemní a hydratuje. Používejte ji 1x týdně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button