Všichni dobře víme, že se alergie na pyl začínají objevovat již na jaře. Přinášíme vám zajímavé tipy, jaké používat přírodní ingredience, abyste přečkali toto problematické období bez újmy na zdraví.

alergieVýskyt sezónních alergií se stupňuje se zvyšováním míry pylu ve vzduchu. Pyl pochází ze stromů, trávy a květin. Pokud trpíte alergií na pyl, vaše tělo na něj reaguje jako na útok.

Imunitní obrana v dýchacím systému je aktivní zejména v nose. To má za následek uvolnění histaminu, což vede k mírnému, ale i k intenzivnímu otoku sliznic. Mezi další příznaky patří slzení očí, otok obličeje, rýma a svědění. Připravte své tělo na možné alergie pomocí úpravy těchto tří klíčových věcí: změnou stravy, přirozeným vybudováním imunity a čištěním organismu. Hromadění toxických látek v těle přispívá ke vzniku alergií největší měrou.

Detoxikace a čištění jater

Prvním krokem k úspěšné očistě jater slouží tato nenáročná procedura. Na lačno po dobu 4-5 dnů užívejte jednu lžíci olivového oleje s vymačkanou šťávou z půlky citrónu.

Přírodní zdroje anti-alergenů

Přírodní složky sníží příznaky alergie a mohou být použity i v prevenci. Ve skutečnosti je ideální čas začít s touto terapií, než se tělo s potenciálním alergenem setká. Čtěte dále, které přírodní látky jsou těmi nejúčinnějšími.

Olej z černého kmínu

Černý kmín má silné imunitně-modulační vlastnosti, což znamená, že zlepšuje rovnováhu imunitního systému. Je to antihistaminikum a při dlouhodobém používání výrazně snižuje symptomy vyvolané alergiemi. Pokud někomu vadí chuť oleje v ústech, může ho zkombinovat s medem. Ten má také řadu léčivých vlastností.

Kopřiva

Pijte ji jako čaj nebo užívejte v menším množství na lžičce tinkturu z kopřiv. Ideální je začít zhruba dva měsíce před výskytem alergenů.

Quercetin

Tento flavonoid je součástí mnoha druhů ovoce a zeleniny. Je známý pro své prospěšné látky, které bojují proti ucpanému nosu a kýchání. Quercetin je v cibuli a v jablečných slupkách. Dá se však sehnat i jako samostatný doplněk k výživě.

Čtěte:  Jak vám zahradničení pomůže se zdravím? Zde je 7 jeho benefitů.

Probiotika

Jsou velmi důležitá v boji proti alergiím. Pomáhají k návratu normální střevní flóry a brání vzniku dalším nemocem včetně těch autoimunitních. Lékaři tvrdí, že zlepšují schopnost absorpce střevní stěny, která je v důsledku nesprávného stravování zahlcena nestrávenými zbytky potravy s pronikáním do krevního řečiště. Imunitní systém následně tyto látky vyhodnotí jako „vetřelce“ a spustí alergickou reakci, která se projeví klidně i zánětem. Probiotika navíc nemají žádné nežádoucí účinky, což je uklidňující informací.

Éterické oleje

Použití éterických olejů do koupele, při masážích, v aromaterapii a inhalaci vám umožní snížit příznaky alergie a přináší okamžitou úlevu.

Zde jsou některé z nich:

 • Levandule – uklidňuje a působí protizánětlivě
 • Máta – uvolní dutiny a zmírňuje bolesti hlavy
 • Cypřiš – potlačuje kašel a odstraňuje problémy s dýcháním
 • Eucalyptus – snižuje ucpávání nosu a uvolňuje hlenu
 • Zázvor – zmírňuje problémy s dýcháním

Mezi další praktické rady pro snížení alergické reakce patří:

alergie

 • Konzumujte čerstvé ovoce (zejména jablka a pomeranče) a ořechy
 • Používejte rostliny pročišťující krev – česnek, hloh, šalvěj, lipový květ
 • Proveďte výplach nosu slanou vodou každý den
 • Mějte zavřená okna a využijte funkci čističek vzduchu
 • Po návratů domů z venku se převlečte do jiného oblečení nebo ještě lépe, dejte si i sprchu
 • K minimalizaci styku s alergeny používejte na úklid přírodní čistící prostředky
 • Pijte dostatek tekutin

ZANECHAT ODPOVĚĎ