HubnutíKrásaZdraví

Mango nejen chutná, ale také podpoří naše zdraví. Je to velmi jednoduché

Mango sice patří mezi tropické druhy ovoce, ale u nás je k dostání téměř celoročně. Pokud jste jej ještě nezkusili, děláte chybu. Nejen, že má lahodnou chuť, ale také nabízí celou řadu zdravotních benefitů.

Obsah účinných látek

Toto ovoce obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek. Patří mezi ně vitamíny (C A, E, K B), minerály (měď, vápník, železo, draslík, hořčík, selen) a antioxidanty. Přestože je mango sladké, obsahuje jen menší množství přírodního cukru. Nalezneme v něm vlákninu. Velkým přínosem jsou také polyfenoly, jež podporují naši imunitu a pomáhají zmírňovat zánětlivé procesy v našem těle.

Mango lze přidat do ovocných salátů či smoothie, lze jej využít jako chutnou a zdravou svačinku.

Zdravotní přínosy ovoce

Podpoří dobré trávení, pomáhá udržovat zdravé vlasy a pokožku. Vzhledem k obsahu vitamínu C a E podpoří naši imunitu, lepší vzhled vlasů a má pozitivní vliv i na naši pokožku. Tyto látky jsou též velmi důležité pro zdravé fungování kardiovaskulární soustavy, podporují činnost jater a mají i účinky protinádorové.

Draslík a hořčík jsou potřebné pro regulaci krevního tlaku a udržují zdravé naše srdce.

Obsah vlákniny pozitivně ovlivňuje činnost trávicí soustavy a má dobrý vliv i na naše zažívání. Kromě toho podporuje procesy hubnutí. Vláknina navozuje pocit sytosti a tudíž menší potřebu jídla.

Vitamíny C a E a antioxidanty v mangu obsažené pozitivně působí proti stárnutí pokožky a pomáhají redukovat jemné vrásky. Beta-karoten, který také mango obsahuje, pomáhá chránit pokožku proti škodlivým UV paprskům.

Kromě pokožky má mango dobrý vliv i na vzhled našich vlasů a to díky mikroživinám, minerálům a vitamínům, jež obsahuje a jež vlasy potřebují pro svůj zdravý růst. Tyto látky stimulují pokožku hlavy a podporují produkci kolagenu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button