Zdraví

Mandlové mléko podpoří mozek, srdce i kosti

Mandlové mléko je jednou z rostlinných alternativ mléka klasického. Kromě toho patří mezi zdroje některých tělu prospěšných látek a nabízí i zdravotní výhody. Lze jej použít i do receptů, místo mléka kravského. Doplní smoothie, dezerty i koktejly, lze jej přidat i do pečiva.

Obsah zdraví prospěšných látek

Obsahuje vitamíny (A, D, E), mono a polynenasycené mastné kyseliny, antioxidanty, bílkoviny, vlákninu, minerály (hořčík, vápník, fosfor). Má velmi malý obsah kalorií.

Zdravotní přínosy

Vzhledem k nízkému obsahu kalorií je dobrým pomocníkem při redukčních dietách. Podporuje konzumaci zdravých tuků, je vhodnou volbou pro nízkosacharidovou stravu. Zdravé tuky pozitivně ovlivňují zdraví srdce, snižují výskyt metabolického syndromu, vysokého krevního tlaku nebo nadbytečného tuku v oblasti břicha. Díky velkému obsahu vápníku podporuje zdraví kostí a zubů. To ovlivňuje také obsah vitamínu D a hořčík. Antioxidanty a vitamín E bojují proti poškození, které způsobují v těle volné radikály. Ty se objevují jako následek špatné stravy, znečištěného životního prostředí nebo dlouhodobého pobytu na slunci. Jejich výskyt mohou však podporovat i některé civilizační choroby. Vitamín E navíc podporuje zdravý a dobrý vzhled pokožky, vlasů a nehtů. Také hraje velmi významnou roli v boji proti Alzheimerově chorobě – závažný neurologický stav, který je charakterizovaný ztrátou paměti. Vitamín E totiž funguje jako prevence kognitivního úpadku souvisejícího s vyšším věkem. Mandlové mléko také pomůže od překyseleného žaludku.

Domácí výroba mandlového mléka

Mandlové mléko si můžete zakoupit v obchodě nebo si jej můžete vyrobit doma. Postupů je velké množství. Podívejte se na tyto tipy.

  • Namočíme mandle do vody a necháme je louhovta po dobu 24-48 hodin. Následně je rozemeleme a vzniknou směs přepasírujeme přes plátýnko.
  • Mandle namočíme, oloupeme slupku, osušíme, nameleme a přidáme vodu tak, aby vznikla hustá pasta. Tu ponecháme 24 hodin a následně přepasírujeme přes plátýnko.

Mandlové mléko můžeme dochutit ovocem nebo medem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button