Krása

Mačkáním pupínků si můžete zničit obličej: Jak se jich správně zbavit?

Opravdu si nemačkejte pupínky, které zrají, mohli byste si znetvořit obličej na celý život. Slavný dermatolog, doktor Jeffrey Benabio, varuje před tímto zlozvykem lidí, kteří se snaží zbavit tímto způsobem pupínku co nejdříve. V závěru se jim však dostane naprosto opačného efektu, pupínek zakoření a nechce ven, popřípadě se neustále navrací na jednom a témž místě.

Jak pupínky odstraňovat?

Nepokoušejte pupínky, které vám právě vyskočily, mačkat. Můžete tak učinit tehdy, pokud již vidíte bílou hlavičku, která je známkou zralého pupínku. Ovšem i v tomto případě si dávejte pozor, zejména na způsob mačkání a pak také na to, aby se vymáčknutý pupínek nedostal na pokožku nikam jinam, kde zase může přenést infekci do zdravého póru a znovu se zakořenit.

Dalším zlozvykem lidí, je propichování pupínků. Už jste to někde viděli? Jak můžete propichovat pupínek, zarážet „to“, co chce a musí ven? To je naprostá nelogika. Právě podebrání pupínku a vytlačení ven je jediným správným postupem, jak se akné zbavit.

Většina lidí argumentuje propichování pupínků s tím, že se o vše postará sterilizovaná jehla nad plamenem a tampón, namočený v lihu. Není to pravda. Jehla je opravdu velmi nešikovná. Zkuste v následujících dnech tedy raději sebeovládání, svou pevnou vůli, na jak dlouho vydržíte nemačkat a nepropichovat svého nevzhledného kamaráda. Pokud budete pupínky nešikovně uchopovat, může se stát, že je naopak ještě více zatlačíte do hloubky pokožky, kde natrvalo zakoření a budou se postupně vracet a vracet, což byste rozhodně nechtěli. Starejte se tedy o svou pleť, ať už preventivně nebo již posetou pupínky, šetrně a sice pomocí obyčejné pleťové vody s notnou dávkou alkoholu, který působí jako kvalitní desinfekce a navíc vaši pleť dokonale osvěží. Nevytvářejte si svým nešetrným zacházením zbytečně další a další záněty.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button