Jídlo a receptyKrásaZdraví

Letní a svěží jogurtová dieta: shoďte čtyři kila za tři dny!

Účinek této diety je založen na výhodách probiotického jogurtu, který podporuje zdravou střevní flóru. Potraviny se díky němu rychleji rozštěpí a vyloučí z těla i toxiny. Vás zdravotní stav se tak dokáže zlepšit po všech stránkách.

Střevní flóra se skládá z různých bakterií, které žijí v lidském zažívacím traktu a hrají roli v ochraně organismu před infekcí. Těchto bakterií existuje přes 400 až 500 druhů a většina z nich působí pozitivně na naše tělo. Nerovnováha nastává v důsledku stresu, vážného onemocnění, užívání antibiotik či nevhodně zvolenou stravou. Doporučuje se tedy vypít až dva litry jogurtu denně.

V rámci jogurtové diety se vyhněte slazeným jogurtům, můžete konzumovat i čerstvé ovoce a maso.

Uveďme si příklad stravy na tři dny:

První den

Ke snídani si dopřejte ovoce nebo obyčejný nízkotučný jogurt s cereáliemi. K obědu dušenou zeleninu na olivovém oleji, promíchanou s rýží. Jako dezert snězte opět ovoce a jogurt, na večeři salát se šunkou nebo mrkev.

Druhý den

haile-812649_960_720Ke snídani okurkový salát s jogurtem. K obědu krůtí nebo krocaní maso na olivovém oleji s houbami, rajčaty a paprikou, smíchané s jogurtem. Na večeři si pak naservírujte mix lesního ovoce s jogurtem.

Třetí den

Ke snídani si připravte sýr s jogurtem, jablkem, skořicí a solí. K obědu následně filé se salátem, jogurtem a okurkami (můžete přidat i hořčici). Nakonec k večeři si uvařte 100 gramů těstovin s paprikou, vařeným vejcem a jogurtem.

Tento jídelníček však nepraktikujte po delší dobu, než 3 dny, tělo by mohlo začít postrádat vyváženost a pestrost.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button