Přírodní léčba

Léčivá bylina – pískavice

Pískavice, je známa i pod názvem řecké seno je léčivá bylina, která je známa již tisíciletí, ale své místo na slunci si v současné době vydobývá pomalu, Pomalu, ale jistě. Její léčebné účinky jsou specifické, ale trpíme-li obtížemi,  které tato bylina léčí, můžeme si být jistí, že rostlina udělá maximum, aby nám pomohla.

Pískavice řecké seno

Je jednoletá bylina a jednou z nejstarších kulturních rostlin. Pochází ze Středomoří, u nás se pěstuje v krajích, kde se pěstuje i vinná réva. Používá se i jako hodnotné krmivo pro zvířata, pro léčebné účely se pak používají její semena.

 Účinky

Bylina má příznivý vliv na naše trávení, eliminuje nadýmání a průjmy. Snižuje hladinu cukru v krvi. Pomáhá při kašli, bojuje proti zahlenění. Velmi účinná je i na zevní léčení, kdy rozemletá semena mají schopnost léčit otevřené rány na těle, vytahují hnis z ran, uvolňují namožené svaly, ztuhlé šlachy. Působí i proti otokům. Rovněž pomáhá při zánětech v ústech, kdy se z pískavice, šalvěje a heřmánku vyrobí odvar, kterým několikrát denně vyplachujeme ústa.

Bonus pískavice

Pískavice obsahuje fytoestrogeny, flavonoidy a saponiny, přírodní látky, které mají pozitivní vliv na růst prsů. Již v dávných dobách tedy ženy konzumovaly semena pískavice, aby měly větší a pevnější prsa. Ovšem nemůžeme říci, že pojídání semen pískavice ženám zaručí zvětšení poprsí, to je velmi individuální záležitost.

Pískavici získáme v prodejnách zdravé výživy, nebo ji můžeme objednat na internetu. Prodává se i jako součást koření, které má současně i posilující účinky pro náš organismus, pro naši imunitu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button