Přírodní léčba

Léčba pijavicemi: Krvavá, ale účinná

Ač nevzhledné, pijavice se od nepaměti používají pro lékařské účely. Slouží k omlazení a detoxikaci lidského těla od škodlivých látek, v minulosti byly také alternativou pro ozdravnou proceduru „pouštění žilou“. Vysávání krve pomocí pijavic je starou léčebnou metodou, která vystupuje pod pojmem „Hirudo terapie“, a která byla používána již ve starověkém Egyptě.

Také Galen a Hippokrates psali o léčivé moci pijavic, konec konců i sama ruská císařovna se na tuto metodu obracela za účelem svého zkrášlování. Právě v Rusku je léčba pijavicemi oficiálně uznána ministerstvem zdravotnictví a je zapsána také v registru léků.

V současné době známe asi 400 druhů pijavic, ovšem jen ty lékařské (chované v laboratorních podmínkách), se mohou použít k lékařskému a estetickému ošetření. Byť se vám může ošklivit představa vysávání krve a dotek těchto slizkých „vyžraných housenek“, jsou tito tvorové prospěšní pro náš krevní oběh. Využívají se tedy především k léčbě trombózy, flebitidy, křečových žil, dokonce i infarktu myokardu, dále pomáhají v léčbě bolestivých svalů a při zranění svalových tkání. Používají se v léčbě neplodnosti a co ženy potěší – pijavice pomáhají redukovat celulitidu a vrásky!

Jedna pijavice spotřebuje od 5 do 15 ml krve v průběhu krmení, což znamená, aplikuje-li se najednou 10 pijavic, může člověk ztratit asi 150 ml krve, což není životu nebezpečné. Výměnou za krev nám pijavice dodají potřebné látky, které ředí krev, a které mají anestetický účinek. Vysávání krve pijavicí tak nebolí. Dále pijavice do lidského těla podle testů vstřikuje alfahimotripsin, hirudin, subtilisin nebo himazin – látky, které posilují imunitu, rozpouští tuk, brání vývoji bakterií atd. atd. Léčba pijavicemi podpoří ženskou i mužskou plodnost a navíc revitalizuje pleť, o čemž moc dobře ví například americká herečka Demi Moore.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Máme moderní diagnostické přístroje,které dokáží objevit každou i tu nejskrytější chorobu ale neumíme tyto nemoci léčit.K čemu to pak je?Zkušenosti dávných léčitelů jsou opomíjeny a zhazovány,komu to slouží?Těm neomylným,kteří vystudovali a hledí svrchu na ty kteří se upřímně trpícím pomoci?Nebo jsou to ti výrobci pilulek kteří objevili zlatou žílu ,která nikdy nepřestane přinášet zisky?Myslím,že propojení vědomostí nabytých v minulých časech a novou technologii diagnostiky by přinesla velké výsledky a úsporu tam kde dnešní medicína selhává.Až jednou ovládnou tuto planetu stroje pak nebude mediciny třeba , jednoduše se nahradí součástka.Zatím však si myslím,že se ubíráme přinejlepěím tím těžším a složitějším směrem.Právě tato léčba pijavicemi je takovou dobrou ukázkou toho jak by to mělo vypadat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button