HubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Napomozte vašemu trávení kurkumou, zázvorem a kokosovým mlékem

Přesně z toho důvodu je dobré tyto ingredience konzumovat každý den, a to vždy hodinu před spaním.  Podrážděný žaludek totiž není nic příjemného a ruku v ruce s nadměrnou dávkou večeře  se hlásí právě před spaním.

Tehdy máme problém usnout anebo trpíme přerušovaným spánkem. Ano, za vše může právě jídlo, se kterým jsme to přehnali. Zbytečné je pak také dodávat, že trojitá porce smažených žebírek s hranolkami také není to pravé ořechové před spaním.

Tělo se zejména na večer není schopno vypořádat s těžkou a nadměrnou dávkou jídla a hrozí nám trávicí potíže, poruchy spánku i pálení štítné žlázy.

Tento problém lze však vyřešit za pomocí kokosového mléka se zázvorem a kurkumou. Kokosové mléko je totiž bohaté na zdravé tuky a má silně antimikrobální účinky. Ty zlikvidují bakterie a zabraňují trávicím potížím.

Kurkuma je také protizánětlivá, zabraňuje vředům a má antiseptické vlastnosti. Dohromady tedy tato kombinace ingrediencí omezuje trávicí problémy, zklidňuje trávicí trakt, detoxikuje organismus, stimuluje játra a zlepšuje tok žluče.

Údajně se však také má jednat o lék proti rakovině, který zmírňuje bolest a horečku, zlepšuje krevní oběh, ředí krev, zabraňuje žaludečním vředům, ulevuje od artritidy a má protizánětlivé vlastnosti. Navíc spolu s pepřem zlepší vaše trávení a obsahuje vitamíny, minerály, aminokyseliny a enzymy.

Příprava vyžaduje smíchání 2 šálků kokosového mléka, 1 lžičku práškového zázvoru, 1 lžičku práškové kurkumy a 1 polévkovou lžíci organického medu a 1/4 lžičky mletého pepře. Vše smíchejte, vařte 5 minut a až poté přidejte med.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button