Babské radyBylinkyZdraví

Které přírodní relaxanty použít proti svalovým křečím?

Sedavý způsob života a sedavé zaměstnání mohou být příčinou svalových bolestí a křečí. Ty mohou postihnout kdykoli a kohokoli, také jakoukoli část našeho těla. Šikovným pomocníkem mohou být přírodní svalové relaxanty. Ty mohou pomoci zmírnit svalové napětí, křeče a bolest.

Některé důvody svalových křečí a svalové bolesti

  • Nesprávné a dlouhé sezení během pracovní doby.
  • Dlouhodobá fyzicky namáhavá práce.
  • Nesprávná poloha během spánku.
  • Rychlé přibývání na váze.
  • Nedostatek aktivního pohybu.
  • Nedostatek mikroživin – vitamín D, hořčík, bílkoviny.
  • Některé zdravotní obtíže a chronické stavy.

Přírodní relaxační prostředky

Heřmánek

Patří mezi terapeutické byliny bohaté na protizánětlivé flavonoidy. Pomáhá s různými zdravotními obtížemi mezi něž patří i svalové křeče. Vyzkoušejte masáž postižených svalů s heřmánkovým esenciálním olejem. Zlepší krevní oběh a poskytuje úlevu od křečí.

heřmánek

Borůvky

Obsahují velké množství antioxidantů a protizánětlivé polyfenoly. Ty pomáhají uvolňovat svaly a podporují jejich regeneraci po cvičení. Pravidelná konzumace borůvek může pomoci zmírnit chronické bolesti svalů a záněty spojené s osteoporózou.

Máta peprná

Primární sloučeninu této bylinky představuje mentol. Ten je známý svými analgetickým vlastnostmi. Máta peprná nabízí antispasmodické a protizánětlivé účinky. Ty podporují relaxaci. Použít můžete mátový čaj nebo masáže mátovým esenciálním olejem. Ten poskytuje chladivé účinky, zmírňuje bolest a podpoří svalovou relaxaci.

Rozmarýn

Používá se nejen při vaření, ale také jako relaxant. Pomáhá uvolňovat bolavé svaly a klouby. Připravit si můžete rozmarýnovou koupel nebo využijte rozmarýnový esenciální olej pro masáž. Uvolníte napjaté svaly a zmírníte jejich bolest.

Levandule

Levandulový esenciální olej je známý pro své uklidňující a relaxační účinky. Uvolňuje svaly. Relaxační masáž s levandulovým olejem a po ní následující teplá sprcha zlepší krevní oběh a zmírní bolestivost svalů.

Budete-li používat esenciální oleje, vždy pouze v malém množství a s nějakým nosným olejem – mandlový, kokosový, jojobový.

Preventivní opatření

Jako prevenci proti bolavým svalům dodávejte tělu dostatek vitamínu D (sluneční záření, konzumace ryb, vajec a mléčných produktů). Také pomohou bílkoviny a hořčík. Ten se vyskytuje v mandlích, banánech, špenátu, hnědé rýži nebo v luštěninách. Důležitý je i pravidelný odpočinek.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button