Jídlo a receptyZdraví

Základní informace o krevním tlaku

Přečtěte si základní poučení o krevním tlaku a problémech s tlakem, jedná se totiž o nejčastější zdravotní problematiku, jejíž fatální následky přicházejí téměř nepozorovaně.

Nespočet milionů osob po celém světě trpí zejména vysokým krevním tlakem (hypertenzí), který se považuje za zdravotně nebezpečnější než nízký krevní tlak. Rozhodně tedy neignorujte varovné příznaky, které mohou později vést k srdečnímu selhání, infarktu či k onemocnění ledvin.

Bohužel až jedna z pěti osob vůbec netuší, jaký krevní tlak má. Jako prevenci se lze obrátit na cestu zdravé stravy a pravidelného cvičení – jedině pak jste schopni předcházet vysokému krevnímu tlaku.

Hodnoty krevního tlaku:

  • Méně než 120/80 – normální krevní tlak;
  • 120-139/80-89 – tlak na hranici normy;
  • 140-159/90-99 – první stupeň vysokého krevního tlaku;
  • 160 a výše / 100 a výše – druhý stupeň vysokého krevního tlaku

Svou výši krevního tlaku si tedy nejlépe ihned zjistěte. Pomohou vám k tomu jednoduché přístroje, které lze pořídit bez lékařského předpisu v každé lékárně. Pokud si naměříte vysoký krevní tlak, je dobré okamžitě navštívit lékaře.

Problémy spojené s krevním tlakem mohou být například poruchy paměti, neschopnost udržet myšlenku v hlavě (zde může jít o varovný signál, který předchází mrtvici). Infarkt pak postihuje jednoho člověka z deseti, a to zejména v důsledku dlouhodobého, neléčeného vysokého krevního tlaku.

Dále jde o aneurysma, jež je dalším varovným signálem. Co se na druhou stranu týče nízkého krevního tlaku, který je typický zejména u lidí starších pětašedesáti let, pak jde o rozmazané vidění, studenou a bledou kůži, dušnost, únavu a podobně.

Vysoký krevní tlak lze léčit také za pomocí homemade receptu ve spojení jablečného octa anebo potravin, které jsou bohaté na draslík. Zkuste hořkou čokoládu, bílý čaj, přímořskou stravu, potraviny bohaté na vlákninu a na omega 3 mastné kyseliny. Tyto produkty snadno sníží váš vysoký krevní tlak.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button