Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Proti křečím řádnou dávku hořčíku i draslíku

Všichni známe křeče. Nepříjemný pocit, který zaplaví určitou část našeho těla. Tento pocit může přerůst až v bolest. Co v tuto dobu dělat?

Stah našeho svalstva není ničím příjemným. Křeče způsobuje například dehydratace, podvýživa, ale může jít také o varování našeho těla při případném onemocnění ledvin nebo jiných orgánů.

Rovněž ale sportovci jsou náchylní na křeče. Jaké je tedy doporučení zbavit se křečí? Pijte dostatek teplé vody. Proč? Protože teplota této voda je podobná teplotě krve a dehydratované svaly ji tak snadněji absorbují než chladnou vodu.

Na druhou stranu nejúčinnější je prevence. Jak tedy předejít nepříjemnému pocitu během křeči? Jak se křečím vyhnout úplně? Užívejte hořčík, který je efektivním minerálem, jež posiluje svalstvo. Navíc se rychle metabolizuje, takže je efekt jasný.

Jaká je doporučená denní dávka hořčíku? Jde o 250 až 300 miligramů denně. Nemusíte však nutně polykat prášky; hořčík naleznete v čočce, špenátu, oříšcích, melase, bramborách, rybách, ale také v dýňových semíncích nebo tmavé čokoládě.

Dalším perfektním pomocníkem proti křečím je draslík. Spolu se sodíkem se postará o rovnováhu v našem těle. Právě křeče v nohou jsou výsledkem nedostatku draslíku, nebo naopak nadbytkem sodíku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button