Zdraví

Kokosový olej je lékem pro nemocné vlasy

Je to v závislosti na tom, jak vaše vlasy trpí a jakému náporu musí odolávat (například fénování, žehlení vlasů a podobně). Pokud denně užíváte chemické přípravky v podobě laků na vlasy, anebo si barvíte vlasy, musejí toho vaše vlasy vydržet o to víc a mohou ztratit svou pružnost, lesk nebo zdraví. Kokosový olej, ať už v tekutém stavu, anebo tuhý, který se snadno rozpustí v dlani, je tak dobré aplikovat i na noc. Povlečení však musíte zafixovat buď polštářem, anebo si hlavu obalte do turbanu.

Proč kokosový olej?

Kokosový olej jako výtažek z přírodního kokosu zabraňuje vypadávání a poškození vlasů. Vlasy posiluje a dodá jim přirozený lesk. Kromě toho jde o cenově dostupný lék proti plešatění, což ocení zejména muži. Kdo trpí předčasným šedivěním vlasů, ten by měl tento lék nasadit okamžitě.

Výtažek z kokosu funguje jako kondicionér, který pronikne do hloubky vlasu, který vyživí a chrání před škodlivými  vnějšími vlivy, jako je počasí, anebo vysoušeč vlasů.

Mezi kokosovými oleji je ale přece jen rozdíl – na trhu se nabízí kokosový olej organický, extra panenský a nerafinovaný. Vybírejte ten za studena lisovaný. Bude vám sloužit nejen v koupelně na vaše tělo a vlasy, ale také v kuchyni. Jedná se o daleko zdravější alternativu tuku. Olej nebo máslo tak nahraďte kokosovým olejem. Dopřejte si na něm ranní palačinky, ale i rybičku. Výsadou tohoto tuku je, že nespálí váš pokrm, a hlavně nebudete přesyceni oleji.

Jak se ale kokosového oleje zbavit z vlasů: Předně než se půjdete okoupat, postříkejte si vlasy suchým šamponem ve spreji. Nejlepší jsou ty anglické, byť jsou dražší. Proto se vyplatí tento kosmetický produkt nakupovat přímo v jeho domovském sídle – v Anglii, kde jej pořídíte až o šedesát korun levnější. Dále je třeba používat kvalitní šampon, dobře drhnout hlavu během mytí a nezapomeňte si také hlavu mýt teplou vodou, studená z vás nesmyje nic.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button