Krása

K čemu máme prohlubeň mezi nosem a rtem?

Odborně se nazývá „philtrum“ a jedná se o spojovací bod, který je utvářen již ve třetím až čtvrtém měsíci těhotenství.

Tato dutina je tvořena v místě, kde dochází k splynutí čelistních a nosních procesů. U některých jedinců je tato lidově řečená prohlubeň nebo dutina výraznější než u jiných. Nejedná se však o nic abnormálního.

Philtrum se utváří již v okamžiku vývoje plodu a zabraňuje rozštěpu rtu. Kdo má problém s dlouhou nebo příliš výraznou prohlubní, jde tento „problém“ řešit chirurgicky, pravdou však je, že tato prohlubeň má svůj účel, odvádí totiž vlhkost do stran směrem ven. Dokonce prý zlepšuje funkci čichu.

Techniky zkracování umožňují zkracovat rty, „prostor“ mezi nosem a rty – tzv. dutinu, upravovat její tvary nebo tvary rtů,  to vše víme. Pro někoho se jedná o estetické problémy, druzí to naprosto neřeší. Například Lip Lift vede řez přímo pod nosem. za sebou zanechává jizvy, dokonce i asymetrii, ale hlavně, že vypadáme o pět let mladší, že?

Jiný chirurgický zákrok umožňuje nabytí horního rtu, který je prakticky neviditelný. Tím se opticky zkrátí philtrum. I zde můžete po operaci trpět asymetrií rtu a jizvami.

Naprosté odstranění dutiny mezi nosem a horním rtem se provádí pomocí ultrazvukové techniky. Ovšem výsledky zaznamenáte až po šesti měsících od zákroku. „Dolíček“ se začne postupně smršťovat a vy dojdete kýženého efektu. Ovšem pozor – ten není vždy zaručen a někdy je třeba metodu opakovat, což jsou další peníze navíc…

rtyy

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button