KrásaZdraví

Jogurt nejen k jídlu, ale také k péči o pokožku a vlasy

Jogurt by měl tvořit nejen pravidelnou součást našeho jídelníčku, ale měli bychom jej zařadit i do rutinní péče o naše tělo a vlasy. I těm poskytuje celou řadu benefitů.

Jogurt k péči o pokožku

Hydratace

Máte-li vysušenou pleť a potřebujete jí dodat hydrataci, připravte si jogurtovou pleťovou masku. Pro její výrobu vám postačí 4 lžíce bílého jogurtu, 1 lžička kakaového prášku a 1 lžička medu. Všechny suroviny smíchejte, naneste na pokožku obličeje a krku a nechte působit po dobu 30 minut. Jestliže je jogurt aplikován lokálně, zvyšuje obsah vlhkosti v oblasti, na kterou je aplikován. Kromě hydratace dodá pokožce pružnost a lepší jas.

med

Redukce vrásek a jemných linek

Postupem času pleť pomalu začíná vykazovat první známky stárnutí. K boji proti jemným linkám a vráskám může posloužit jogurtový peeling. Postačí smíchat 2 lžíce jogurtu a 1 lžíci jemně drcených ovesných vloček. Vzniklou směs rovnoměrně vmasírujte krouživými pohyby do pokožky obličeje a krku a nechte působit 10 minut. Kyselina mléčná obsažená v jogurtu i ovesné vločky dokonale nahradí peeling. Směs pomůže odstranit vrchní odumřelé kožní buňky.

Boj proti tmavým kruhům pod očima

Tady postačí jemně vklepat bílý jogurt do pokožky pod očima, vyhněte se přímému kontaktu s očima. Jogurt nechte působit 10 minut. Protizánětlivé vlastnosti, které jogurt poskytuje, pomáhají snižovat otoky a tmavé kruhy. Stejně tak i kyselina mléčná.

Zklidnění pokožky spálené od slunečních paprsků

Jogurt obsahuje, kromě jiného, zinek, který má blahodárný vliv na regeneraci pokožky. Kromě toho má chladivý efekt, snižuje horkost spálené kůže. Postačí nanést tenkou vrstvu bílého jogurtu na spálenou kůži a nechat nějakou dobu působit.

Jogurt k péči o vlasy

Nechcete-li používat chemické přípravky, které nabízejí obchody, můžete vyzkoušet jako přírodní alternativu jogurt.

Vlasový zábal

Pro ten budete potřebovat 4 lžíce jogurtu, 2 lžíce gelu z Aloe Vera a 2 lžíce kokosového oleje. Vzniklou směs naneste rovnoměrně na vlasy a nechte působit alespoň jednu hodinu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button